Donald Tusk „Bez optymizmu” na przełom Brexitu. Nie ma co sie dziwic

Donald Tusk „Bez optymizmu” na przełom Brexitu. Nie ma co sie dziwic

 

Brexit: „Bez optymizmu” na przełom na szczycie, mówi Donald Tusk
Donald Tusk wylał zimną wodę z nadzieją na przełom w Brexicie na środowym szczycie UE, twierdząc, że granica irlandzka wciąż stanowi punkt zwrotny.

Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział, że „nie ma podstaw do optymizmu”, który zostanie rozwiązany na szczycie i wezwał Theresę May, by zaproponowała „konkretne propozycje”, aby przełamać „impas”.
Premier powiedział jej gabinetowi, że umowa jest w zasięgu ręki, jeśli rząd „stanie razem i będzie stanowczy”.
Zapytana, czy przedstawi „konkretne propozycje” na szczycie, rzeczniczka pani May powiedziała: „Wczoraj premier przedstawił jej stanowisko  i czeka na jutrzejszą bezpośrednią rozmowę z nim.
„Jest wiele obszarów, w których poczyniliśmy postępy, potrzebny jest większy postęp”.

„Zabezpieczenie” to plan cofnięcia się, aby uniknąć twardej granicy w Irlandii, jeśli obie strony nie zdołają zawrzeć transakcji na czas – ale nie mogą uzgodnić, jak długo powinna ona trwać i jaką formę powinna ona przyjąć.
Oczekuje się, że nowe propozycje nie zostaną złożone lub omówione w tym tygodniu, a dyskusje będą prawdopodobnie kontynuowane tylko na szczeblu oficjalnym.

Przemawiając na konferencji prasowej w Brukseli, Tusk powiedział: „Jak widzę, jedynym źródłem nadziei na układ jest dobro i determinacja po obu stronach.„Jednak aby nastąpił przełom oprócz dobrej woli, potrzebujemy nowych faktów.„Jutro (w środę), mam zamiar poprosić premiera May, czy ma konkretne propozycje, jak przełamać impas”.

Wezwał panią May do przedstawienia „czegoś wystarczająco kreatywnego”, aby przełamać impas.
Powiedział, że przywódcy UE będą dyskutować o tym, jak przyspieszyć przygotowania do „scenariusza braku umowy”, ale podkreślili, że nie oznacza to, że nie robią „wszelkich starań, aby osiągnąć najlepsze możliwe porozumienie dla wszystkich stron”.

Wielka Brytania i UE miały nadzieję, że na środowym posiedzeniu Rady UE uda się dokonać wystarczających postępów, aby w listopadzie zwołać specjalny szczyt, aby sfinalizować warunki wyjścia Wielkiej Brytanii.
Zapytany, czy listopadowy szczyt nadal będzie trwał, pan Tusk powiedział: „To do liderów należy decyzja, czy potrzebujemy nadzwyczajnego szczytu w listopadzie, czy nie.
„Logistycznie jesteśmy gotowi, ale potrzebujemy odczuć, że zbliżamy się do prawdziwego przełomu, zegar tyka”.

Premier powiedział na spotkaniu w gabinecie we wtorek rano, że nie może zgodzić się na żadną umowę z UE, która stworzyła nową granicę między Irlandią Północną a resztą Wielkiej Brytanii – lub taką, która zamknęła Wielką Brytanię w unii celnej z UE w nieskończoność.
Mówi, że byłaby to konsekwencja propozycji przedstawionych obecnie przez UE.

Jednak UE rozważa propozycję ogólno-brytyjskiego tymczasowego porozumienia celnego, dodał rzecznik pani May, niestety 8 ministrów w Rzadzie Premier May nie zgadza sie na taka umowe jak i polowa parlamentarzysów Partii Konserwatywnej.

WNIOSEK:

Nie da sie zrobić tak jak chce pani May z Wielką Brytanią czyli wyjść z UE, nie placić do budzetu Unii Europejskej i handlować z Ue bez cel a przy okazji mieć swoje umowy handlowe z calym światem.

Jesli Bruksela pozwoli Brytani handlować z Unią Europejską bez cel a jednoczesnie Brexit pozwala Brytanii na podpisywanie swoich umów handlowych z innymi krajami to np. Tesco otwiera fabryke np. makaronu w Kambozy produkuje bardzo bardzo tanio , przywozi do UK doklada np. cynamon i taki produkt z naklejkami brytyjskimi wysyla do wszystkich sklepów Tesco w Unii Europejskiej. Wtedy to koniec produkcji makaronu w Europie i sklepy supermarkety niemieckie czy francuskie nie mają szans wygrania z konkurencja. To samo beda mogly robic rozne hurtownie Brytyjskie.

Kazdy kraj tak by chcial, wiec Wlochy, Grecja, holandia nawet Francja ktore mają dostep do portow wychodzą z UE.

UE mówi wyraznie ze Irlandia nie moze być odlaczoną clami od Irlandii Pólnocnej ale znów, jesli IRlandia Pólnocna zostanie w UE a Brytania ze Szkocja odejdzie to dochodzi do rozpadu Wielkiej Brytanii gdyz Irlandia Pónocna bez problemu moze zostac przylaczona do Irlandii oraz Szkocja bedzie chcialą tak samo byc w UE jak Irlandia Pólnocna.

NIE MA WYJSCIA – chyba tylko drugie wybory , wygrana Partia Pracy ktora jakos odwroci Brexit ale ludzie glosowali na Brexit …i kolo sie zamyka.

Chaos kraju, Rzadu na wyspach przez Brexit.

Konrad W

 

17 października 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *