Donald Trump przyjechał do Londynu

dzDonald Trump przyjechał do Londynu

 

Donald Trump dzisiaj przylatuje do WIelkiej Brytanii.

Donald Trump pojawił się, by zakwestionować strategię Brexit Theresy May, pytając, czy tak naprawdę chcą tego ludzie, którzy głosowali za opuszczeniem Unii Europejskiej.

Prezydent USA powiedział podczas konferencji prasowej w NATO, że wygląda na to, że Wielka Brytania usiłuje „przynajmniej częściowo” zaangażować się w sprawy Brukseli.

Powiedział: „Myślę, że [Brytyjczycy] bardzo lubią mnie i zgadzają się ze mną w kwestii imigracji. Myślę, że dlatego głosowali na Brexit”.

Pan Trump dodał: „Mam teraz bardzo gorący punkt z wieloma rezygnacjami w Rządzie w UK”.

Zapytany o opinie na temat planów brytyjskich dotyczących Brexitu, Trump powiedział: „Powiedziałbym, że Brexit to Brexit, a ludzie głosowali za Brexitem, więc wyobrażam sobie, że tak właśnie zrobią, ale może wybierają inną drogę – Nie wiem, czy na to właśnie głosowali. „

Dodał, że wygląda na to, że Wielka Brytania „przynajmniej częściowo zaangażowała się z powrotem w Unię Europejską”. 

Pani May poprowadzi pana Trumpa i jego żonę Melanię na wystawny obiad w Blenheim Palace w czwartek wieczorem, kilka dni po tym, jak prezydent USA powiedział, że Wielka Brytania była w „zamęcie” po dymisji gabinetu wywołanej przez plany premiera Brexitu.

Źródła zbliżone do pana Trumpa powiedziały  że jest zwolennikiem twardego Brexitu i może publicznie wyrazić poparcie dla czystego zerwania z Brukselą w posunięciu, które wywrze presję na premiera.

Przed wizytą pani May powiedziała: „Mamy okazję pogłębić ten wyjątkowy związek handlowy i rozpocząć dyskusje na temat tego, w jaki sposób zbudujemy wzmocnione, ambitne i przyszłościowe partnerstwo handlowe”. Po spędzeniu nocy w oficjalnej rezydencji amerykańskiego ambasadora w londyńskim Regent’s Park, Trump dołączy do premiera w bazie wojskowej w piątek, aby obserwować wspólne działania antyterrorystyczne z udziałem brytyjskich i amerykańskich sił specjalnych.

Pan Trump udaje się następnie do zamku Windsor, aby spotkać się z królową przed udaniem się do Szkocji na prywatną część czterodniowej wizyty, przed wyjazdem do Helsinek na szczyt z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Nato jest znacznie silniejsze niż dwa dni temu, mówi Trump, gdy ogłasza zwycięstwo na szczycie
Na konferencji prasowej prezydent powiedział, że „zaangażowanie USA w NATO pozostaje bardzo silne”.

Pan Trump powiedział, że NATO wkrótce omówi wydatki państw członkowskich na obronę na wyższym poziomie niż cel sojuszu wynoszący dwa procent PKB. „Myślę, że cztery procent to właściwa liczba” – powiedział.

Oczekuje się, że dziesiątki tysięcy protestujących, z których wielu uważa się za członków związków zawodowych , wyjdą na ulice

Uważa się, że Trump spędzi weekend grając w golfa w swoim ośrodku Turnberry w South Ayrshire, który kupił w 2014 r.,..
Matka pana Trumpa, jako Mary MacLeod Trump, była szkocką. Urodziła się na wyspie Lewis, zanim wyemigrowała do USA w latach 30. XX wieku.

Donald przyjeżdża już do Londynu

12 lipca 2018