Donald Trump odwiedzi Altrincham 21 maja koło Manchester

Donald Trump odwiedzi Altrincham 21 maja koło Manchester

 

Altrincham zawsze przyciągał amerykańskie supergwiazdy. Justin Beiber i David Guest pili w The Faulkners, Rhianna in Heart and Soul. Teraz prezydent USA Donald Trump odwiedzi Altrincham w poniedziałek, 21 maja, dwa dni po królewskim ślubie!

Rada miejska słusznie dała wszystkim wolny dzień, który będzie obchodzony już zawsze jako „Dzień Trumpa”.

Wizyta Trumpa w mieście ma uhonorować jego pradziadka Donalda Smitha. Niewiele mówi o połączenia Altrincham z Trumpem, ale Donald, po którym imię otrzymał prezydent, był hodowcą trzody chlewnej w rejonie Hale Moss w Altrincham. Został wychowany w przyczepie kempingowej, która na stałe znalazła się w bagnistej części miasta.

Znany z walk na gołe pięści, Donald był też znany ze swojej bujnej strzechy złotych włosów, którą prawnuk Donald odziedziczył. Miał ognisty temperament i był znany ze swojego dzikiego, antyspołecznego zachowania i ogromnych pięści.

Donald Senior przeniósł się do Szkocji jako młody człowiek w latach pięćdziesiątych XIX w., tuż po pojawieniu się linii kolejowych i rozpoczęciu prac nad osuszaniem tego obszaru, skutecznie pozbawiając gospodarstwo trzody chlewnej. Prezydent Stanów Zjednoczonych nie ukrywa swojego szkockiego pochodzenia, ale niewiele osób wie o jego związku z terenem na południe od granicy.

„Altrincham ma szczególne miejsce w moim sercu”, powiedział prezydent ogłaszając swoją wizytę. „Jestem dumny z mojego pradziadka, jego determinacji, by wyżywić rodzinę mimo przeciwności losu i oczywiście jego anielskich loków”

Rada Trafford uzgodniła również z Altrincham Court Leet lot olbrzymim nadmuchiwanym orłem amerykańskim nad zegarem miejskim podczas jego pobytu. Masywny balon, mierzący ponad 25 stóp wysokości, będzie unosił się wysoko ponad Altrincham, przywiązany do wierzchu kultowego budynku.

Trump zatrzyma się w hotelu Cresta Court i będzie uczestniczyć w wielu wizytach w okolicy, w tym w szpitalu Altrincham, Alty FC i pubie The King George, który znajduje się w pobliżu miejsca, w którym jego pradziadek wychował się na Moss Lane.

Konrad W

 

 

9 kwietnia 2018