Donald odebrał Artykuł 50, Brexit przez Tuska stał się faktem

Donald odebrał Artykuł 50, Brexit przez Tuska stał się faktem

 

Artykuł 50 oficjalnie został zwolniony, gdy Sir Tim Barrow wręcza list  Donaldowi Tuskowi.

Ambasador Wielkiej Brytanii Sir Tim Barrow wręczył list, podpisany osobiście przez Therese May, wskazując do natychmiastowego rozpoczęcia procesu rozwodowego z bloku z Unijnego.

Sir Tim, niosąc ze sobą  ważny list  uśmiechnął się do kamer.

Rozmowa trwała chwilę między Sir Timem a panem Tuskiem, zanim list został przekazany w białej kopercie.

Potem uścisnęli sobie dłonie.

Premier Theresa May w Parlamencie powiedziała :

Teraz nadszedł czas, abyśmy się spotkali, aby zjednoczyć się w całym kraju, aby zagwarantować, że będziemy pracować dla jak najlepszej Wielkiej Brytanii i jak najlepszej przyszłości dla nas wszystkich.

Now is the time for us to come together, to be united across this House and across this country to ensure that we work for the best possible deal for the UK and the best possible future for us all

Prime Minister Theresa May


Pani May powiedziała w Izbie Gmin:

„To jest historyczna chwila, z której nie ma odwrotu”.

„Ta wielka chwila narodu wymaga wielkiego wysiłku narodowego. Wysiłek w kształtowaniu silniejszej Brytanii.”

„Spotkajmy się razem. Postarajmy się wierzyć w Brytanię z optymizmem i nadzieją.”

Podsumowanie:

Wielka Brytania miała już dość przez dwa lata rządów Tuska i Junkera w Brukseli. Wszystkie pomysły i reformy Unii Europejskiej Tusk torpedował a robił wszystko co chciała „spódnica” z Brukseli czyli Merkel. Tak było na temat jednakowej w UE stawki zasiłków którą chciał cameron aby zmniejszyć emigrację wewnętrzna w UE, tak było podczas migracji z Syrii gdzie Cameron mówił bierzmy do Unii z obozów dla uchodźców po sprawdzeniu aby wykluczyć terrorystów.

Przed referendum Tusk zamiast negocjować z Londynem pojechał do Berlina gdzie straszył Londyn, że w chwili wyjścia będzie upadek krajów Anglosaskich, po referendum że będą jeść sól na talerzu. Tusk i Junker są odpowiedzialni za Brexit bo robili wszystko co chciał Berlin – a to nie demokracja – no to mamy Brexit.

Rozpoczyna się nowa Era w życiu ludzi w Europie.

Wojna o Londyn stała się ponownym faktem ale tym razem mamy Niemcy z Brukselą o dziwo nawet Polak stanął na czele koalicji przeciwko Londynowi . Bruksela będzie chciała 50 mld kasy od Londynu na swoje istnienie na kolejne 5 lat oraz ubić Brytyjską gospodarkę aby inne kraje z Unii Europejskiej nie uciekły im spod pręgierza . 

A może Tusk dlatego nie angażował się w referendum Brexit bo Niemcy chciały wyrzucić z Unii Brytyjczyków aby już teraz przejąć władze nad krajami w Europie. Brytyjczycy mając dużo głosów w Parlamencie Europejskiej sprzeciwiali sie Berlinowi. Dlatego Cameron mówił przed referendum gdy jesteśmy w Unii być może nie demokratycznej ale możemy robić wszystko aby nie było wojny. Od teraz nad krajami tworzącymi Unię Europejską nadchodzą ciemne chmury czyli wszyscy będą robić co chcą Niemcy. Niemcy mają szefa UE w kieszeni, swoje partię jak np. Platforma Obywatelska, które sponsorują na terenach krajów Unijnych, wszędzie swoją walutę, fabryki . Rządy krajów od dzisiaj chodzą na pasku i Londyn już nie pomoże im w Europarlamencie.

Zaczynamy rywalizacje w Europie z jednej strony mamy:

Niemcy z arogantami bez demokratycznego wyboru z Brukseli, którzy karami nakazują co mają robić kraje Unijne —————- przeciwko  ———- Wielka Brytania z demokratycznym wyborem, chęcią budowy swojego kraju przy współpracy z innymi.

 

Choć oficjalnie media nie będą pisać a politycy mówić że jest rywalizacji to nie prawda Bruksela będzie chciała pokazać że to ich Unia jest Niebem jak i Niemcy że są panami Europy.

Konrad W

Powiązane artykuły:

http://polskie-echo.com/mamy-brexit-tusk-shultz-i-juncker-do-zwolnienia/

http://polskie-echo.com/wysmiali-tuska-w-anglii-bedzie-brexit-i-to-wina-tuska-i-junckera/

 

29 marca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka