Donald Tusk ponosi odpowiedzialność za Brexit , Anglia się zamyka

Wielka Brytania

Czas po Brexit

Co będzie..

Theresa May odrzuciła wcześniej proponowany punktowy system kontroli migracyjnej dla osób z UE jednak dodała, że będzie kontrola i emigracja ma spaść do 100 000 na rok.

Przebywając w Chinach , Premier Wielkiej Brytanii zaprzeczyła informacjom, że jest za miękka w sprawie ograniczenia emigracji do Wielkiej Brytanii osób z Unii Europejskiej.Dodała że będzie element kontrolny dla emigracji ale inny.

Premier Wielkiej Brytanii bierze udział w szczycie G20 i jest to jej pierwszy taki szczyt.

 

Theresa May powiedziała, że głosowanie osób na Brexit musi być przestrzegane.

Jak powiedziała szefowa brytyjskiego Rządu – system punktowy nie da Rządowi kontroli nad emigracją i jest łzy gdyż jeśli ktoś spełni wymagania punktowe może automatycznie wjechać na wyspy pracować, pobierać benefity oraz korzystać z bezpłatnej służby zdrowia i szkolnictwa.

Z sondażu dla BBC , przeprowadzone przez firmę ComRes 62% Brytyjczyków dorosłych uważa, że widzą pozytywną drogę dla Brytanii po Brexit.

Podsumowanie:

Kraje Europy Wschodniej mogą wreszcie ” przestać się przejmować ” że z ich krajów wyjedzie na wyspy kolejne dwa miliony Polaków, Litwinów, Bułgarów, Rumunów, Hiszpanów.

Premier Wielkiej Brytanii i Rząd musi posłuchać 17 milionów ludzi, którzy zagłosowali za Brexit aby wstrzymać emigracje z Unii Europejskiej. Jest jej po prostu za dużo. Podczas składania życzeń świątecznych w zeszłym roku królowa powiedziała wyraznie – Wielka Brytania to nie tylko Europa ale kraje należące do byłego Imperium Brytyjskiego. Nadmiar przyjazdu osób z UE powodowało że Londyn musiał zmniejszyć ilość wiz dla osób z właśnie z tamtych krajów.

Więc….

Jednym słowem zmiana, polityki migracyjnej w Wielkiej Brytanii, która wprowadzi obostrzenia dla osób z Unii Europejskiej jest na rękę wszystkim.

Szkoda tylko że szef Unii Europejskiej Donald Tusk nie wyczuł nastrojów Brytyjczyków i nie pozwolił Davidowi Cameronowi przed referendum na więcej swobody w zatrzymaniu emigracji z Unii Europejskiej gdyż to był najważniejszy punkt w przekonywaniu Brytyjczyków do głosowania na Brexit.
Donald Tusk ponosi pełną odpowiedzialność jako szef Unii Europejskiej za wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej a że nie ma demokracji w Brukseli widzimy to, że ani on nie podał sie do dymisji ani nikt go nie zwolnił. Tylko Jedna osoba pokazała honor to Dawid Cameron.

Kraje Europy straciły najlepszego płatnika do budżetu Unii Europejskiej i błędy Donalda Tuska w reformowaniu Europy której w ogóle nie ma, olbrzymiej emigracji z Syrii oraz załamanie się turystyki w Europie obciążają w całości jego pracę jako szefa UE.

Jego złą prace, brak wyczucia polityki, nastrojów ludzi w krajach Unijnych niedługo będą musieli ” spożyć ”  ludzie w Europie . Mniejsze dotację dla krajów.

Ostatnie jego wypowiedzi pokazują Polityka zmęczonego swoją rolą.-  film poniżej.

Kilka słów o Donaldzie Tusku –  przypomnijmy w Polsce zarżnął Polski przemysł, stocznię, Polską Armię, pozamykał jednostki straży granicznej,  Polacy zarabiali jak „niewolnicy” kosztem firm zachodnich, które wywoziły miliardy na swoje konta nie płacąc podatków, nie dawał żadnych dotacji dla rodzin gdy Europa daje od 20 lat nawet po 700 Euro na miesiąc , 65% banków jest nie Polskich a jak brakło kasy kazał ludziom więcej pracować do emerytury bo aż do 67 lat.

Teraz zniszczył Unię Europejską !!!

Unia bez Anglii nie będzie już tą Unią jaką była. Donald Tusk zamiast być bardziej elastyczny dla Polityków Brytyjskich kiedy negocjowali porozumienie z Brukselą straszył Brytyjczyków że będzie kara jak wyjdą . Wszyscy pamiętają jak pojechał do Niemiec i w mediach Niemieckich straszył Brytyjczyków że to będzie koniec ” świata anglosasów ” . Tak nie postępuję sie z krajem mającym wpływy na całym świecie, z krajem który jest jednym z najważniejszych członków NATO po USA jak i z krajem którego powiązania ekonomiczne i polityczne mają wpływ na całokształt całego świata. Tylko osoba ” brak nazwy aby określić takiego polityka ” straszy taki kraj jak Wielka Brytania.

Unia Europejska już nie będzie Unią jaką znaliśmy. Obecnie zaczyna się zamazywać odpowiedzialność za Brexit dlatego Tusk nie ma honoru podać się do dymisji ale niestety prawda jest znana dla wszystkich.

Oto jeden z komentarzy jaki udało nam się zobaczyć na Brytyjskich Portalach oceniającego Tuska  – kliknij aby powiększyć

www

Jest tam napisane w skrócie – że porzucił Polskę bo obawiał się krytyki i korupcji jego Rządów w Polsce i podsłuchów Polaków. Jest jak „piesek” Merker a został szefem Unii jako dług wdzięczności za usługi prowadzeniu Polski pod dyktando Niemiec.Jego „asystentka” Bieńkowska której przyznano wysoką pozycję w EU jest mało profesjonalna i słaba i zamieszana w podsłuchy.  Wystarczy zadać jej kilka pytań na otwartej sesji parlamentarnej, a będziesz wiedział, z kim mają do czynienia brak całkowitej niekompetencji i braku inteligencji .Mamy mnóstwo podobnych osób w Parlamencie Europejskim, którzy dostali lukratywne stanowiska, że byli  bardzo posłuszni swoim panom.

ddd

Oto jak podsumowano Tuska w Parlamencie – że zrzeka się suwerenności Polski ….

 

Konrad W

Oto klatki jakie udało nam się wychwycić z jego przemówienia – nie wróżą nic dobrego .

t1t5t3t2t4

 

 

6 września 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka