Doliński, Pawłowska i Laskowscy, skazani za handel ludźmi. Leeds

Doliński, Pawłowska i Laskowscy, skazani za handel ludźmi. Leeds

 

Mężczyźni, Robert Dolinski lat 38, Andrzej Laskowski lat 37 lat i Kewin Laskowski, 19 lat, przyznali się do winy w związku z  przestępstwami  niewolnictwa w Leeds Court w północno-wschodniej Anglii.

Wyroki wynoszą  od 12 miesięcy do ponad trzech lat.

Prokuratura (CPS) poinformowała że skazani zabrali ludziom dokumenty tożsamości i karty bankowe. Ofiary były zmuszane płacić im jeszcze za mieszkanie i transport do kraju.Jeden z mężczyzn, który próbował uciec, został pobity.

„Traktowanie tych słabych ludzi było szokujące. Każdy aspekt ich życia był kontrolowany i stawiał czoła groźbom przemocy, jeśli  nie spełnią ich zachciankom”, powiedział w oświadczeniu prokurator Jim Hope.

„The treatment of these vulnerable people was shocking. Every aspect of their lives was controlled … and faced the threat of violence if they failed to comply,” senior Crown Prosecutor Jim Hope said in a statement.

Ofiary żyły i pracowały razem z innymi kolegami w fabrykach i magazynach, a jednak były tak przerażone, że bardzo niechętnie mówili nikomu o ich sytuacji” – dodał prokurator.

Dwie kobiety, Maria Pawłowska, 34 lat, i Agnieszka Laskowska, 34, przyznały się do oszustwa, ale zostały zwolnione, bo odsłużyły sześć miesięcy powiedział CPS.

18 października 2016 roku oficerowie przeszukiwali pięć adresów w rejonie Cowgate w Newcastle, a także trzy budynki w Houghton-le-Spring i Consett w hrabstwie Durham. Czternaście ofiar zostało zidentyfikowanych i uratowanych w wyniku tej operacji.

W 2015 r. Wielka Brytania przegłosowała  ustawodawstwo przeciwko niewolnictwu, wprowadzając nawet wyroki dożywocia za handel ludźmi i zmuszając przedsiębiorstwa do ujawnienia tego, co robią, aby upewnić się, że ich łańcuch dostaw jest wolny od niewoli pracowników.

Maria Pawloska, Agnieszka Laskowski, Andrzej Laskowski, Kewin Laskowski, Robert Dolinski

Maria Pawloska, Agnieszka Laskowski, Andrzej Laskowski, Kewin Laskowski, Robert Dolinski

Konrad W

14 czerwca 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire