Doktor obmacał 15 dziewczynek i kobiet. 10 lat więzienia, Surrey.

Doktor obmacał 15 dziewczynek i kobiet. 10 lat więzienia, Surrey.

 

Alan Tutin został uwięziony za macanie 15 kobiet i dziewcząt w jego gabinecie Surrey

71-letni Alan Tutin zaatakował ofiary podczas swojej praktyki w Guildford w latach 1980–2004, gdzie jego żona była również lekarką.

Sędzia Nigel Peters QC,, powiedział: „Nie może być poważniejszego nadużycia zaufania, z którym te sądy muszą sobie poradzić niż lekarza i pacjenta.

„Pogwałciłeś wiarę, jaką mieli twoi pacjenci, bez wątpienia przeprowadziłeś całkowicie niepotrzebne procedury i badania, aby podsycić własne zadowolenie seksualne. ”

Pacjenci odwiedzali Tutin z drobnymi chorobami, takimi jak ból gardła, kret, retencja wody i pigułka, ale skończyło się to niepotrzebnymi i nieodpowiednimi badaniami piersi i wewnętrznymi organami kobiet usłyszano na sali.

 

Ława przysięgłych obradowała przez 42 godziny, aby znaleźć winne dla Tutina za 15 przypadków nieprzyzwoitego ataku na 15 kobiet, z których część była wówczas nastolatkami.

Powiedziała jurorom: „Tutin wydaje się mieć dość dominującą osobowość i być może nieco arogancki i szorstki sposób postępowania zarówno z pacjentami, jak i personelem.

„Być może był nieco staromodny w podejściu do pacjentów i nie tłumaczył im przez cały czas, co robi, zanim to zrobił i dlaczego było to konieczne.

„Być może czuł się nietykalny i niepodważalny w tamtym czasie z powodu swojej pozycji zarówno w praktyce, jak iw społeczeństwie i bez wątpienia będziesz chciał pamiętać, że rzeczy zmieniły się na przestrzeni lat w związku z tym, jak lekarz powinien zachowywać się wobec pacjenta ”.

Jurorzy słyszeli, jak Tutin dotykał piersi jednej kobiety obiema rękami, pieszcząc je.

Kobieta, potem dwudziestokilkuletnia, powiedziała, że ​​czuła się zagubiona, a lekarz ogólny nie wyjaśnił, dlaczego to robi, słyszeli jurorzy.

„Niemal się uśmiechnął”, gdy powiedział innej młodej kobiecie, żeby zdjęła jej wierzch, żeby mógł zbadać jej ciśnienie krwi, a potem po omacku ​​ją obmacywał.

Kiedy zawiadomiono policję, oskarżonemu wysłano list ostrzegający o potrzebie posiadania opiekuna podczas badań pacjentek, słyszeli jurorzy.

Po przesłuchaniu  w 2008 i 2009 r sprawę umożono ale dochodzenie karne zostało ponownie otwarte w 2013 roku a listy wysłano do tysięcy byłych pacjentów.

Konrad W.

17 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime