Do wyborów z prawem jazdy lub paszportem. Nowe Prawo w UK

Do wyborów z prawem jazdy lub paszportem. Nowe Prawo w UK

 

Wyborcy będą musieli okazać dowód tożsamości przed oddaniem głosu, aby zapobiec oszustwom wyborczym, o czym poinformuje rząd

Głosujący w całym kraju będą musieli okazać dokumenty tożsamości, takie jak prawo jazdy lub paszporty przed oddaniem głosu, w ramach planów ujawnienia się w Mowie Królowej jutro.

Ministrowie planują wprowadzić wymóg prawny dla wyborców w celu okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem, aby zabezpieczyć się przed oszustwami wyborczymi.

Nowy projekt ustawy o uczciwości wyborczej ograniczy również liczbę krewnych, dla których każdy może działać jako pełnomocnik, oraz zakazać „zbierania” kart pocztowych przez partie polityczne i działaczy.

Proponowane wprowadzenie wymogu posiadania dokumentu tożsamości ze zdjęciem prawdopodobnie sprzeciwi się Partii Pracy, która twierdziła, że ​​seria programów pilotażowych spowodowała, że ​​niektórzy ludzie nie mogli głosować i były „rażącą próbą” „sfałszowania” wyborów.

Jednak rząd będzie nalegał, aby potrzebne były zmiany w celu ochrony przed oszustwami i korupcją. Propozycje opierają się na zaleceniach dużego raportu Sir Erica Picklesa, byłego ministra gabinetu konserwatystów, z 2016 r., W którym stwierdzono, że istnieją dowody oszustwa wyborczego „szczególnie w społecznościach Pakistanu i Bangladeszu”. Sir Eric ostrzegł przed obawami, że przypadki zostały zignorowane z powodu „nadmiernej wrażliwości na pochodzenie etniczne i religię”.

W raporcie stwierdzono, że istnieje ryzyko „znacznego nadużycia” systemu wyborczego, jeśli ludzie będą mogli podszywać się pod inne osoby w lokalach wyborczych przy niewielkim ryzyku wykrycia. Odnosiło się to również do „przypadków osób prowadzących kampanię z prośbą o przekazanie głosów pocztowych” w obszarach takich jak Tower Hamlets we wschodnim Londynie.

Oczekuje się, że ustawa o uczciwości wyborczej wprowadzi krajowy wymóg dla wyborców do okazania dokumentu tożsamości ze zdjęciem w celu oddania głosu, a nie tylko podania adresu. Podobne środki obowiązują w Irlandii Północnej od 2002 r.

Uniemożliwi to również oddanie głosu przez pełnomocnika w imieniu więcej niż dwóch wyborców, a partie polityczne będą „zbierać” pocztowe karty do głosowania, aby dostarczyć je do lokali wyborczych.

Źródło rządowe powiedział: „Bezpieczny system wyborczy jest niezbędny. Zmieniając prawo, aby wymagać od wyborców okazania dokumentu tożsamości, tak jak ma to miejsce w wielu innych codziennych czynnościach, oraz podejmując kroki w celu ograniczenia oszustw związanych z wyborcami i pocztą, możemy zagwarantować, że głosowanie wszystkich się liczy, i wzmocnić zaufanie społeczne do naszej demokracji ”.

Konrad W

 

13 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *