Do USA już bez wiz od 11 listopada 2019 r. Zabieraj dzieci do Orlando

Do USA już bez wiz od 11 listopada 2019 r. Zabieraj dzieci do Orlando

 

Od 11 listopada 2019 roku obywatele Polscy mogą podróżować do Stanów Zjednoczonych w celach biznesowych i turystycznych w ramach amerykańskiego programu zniesienia wiz  po uzyskaniu zgody elektronicznego systemu  wydawania zezwoleń na podróż (ESTA) online.

Podróżujący Polacy bez wizy muszą mieć paszporty z wbudowanymi chipami i muszą uzyskać ESTA, która obecnie kosztuje 14 USD i jest ważna przez okres do dwóch lat w przypadku wielu podróży do Stanów Zjednoczonych. Podróżujący powinni korzystać z oficjalnej strony internetowej ESTA pod adresem

https://esta.cbp.dhs.gov

i wypełnić ją co najmniej 72 godziny przed planowaną podróżą.

Polscy obywatele, którzy chcą podróżować do Stanów Zjednoczonych na dłużej niż 90 dni lub chcą podjąć działania wymagające innych kategorii wiz (np. Pracować lub studiować w Stanach Zjednoczonych) nadal będą musieli ubiegać się o odpowiednią kategorię wizy .

Polscy obywatele, którym odmówiono ESTA, również będą musieli złożyć wniosek o wizę.w Ambasadzie USA. Czyli jeśli złożusz wniosek w Esta i dostaniesz odmowę musisz iśc po wize czyli na rozmowę z pracownikiem konsulatu.

Jednak jeśli dostaniesz ESTA wtedy kupuj bilet i leć do USA .

Informacja z Ambasady USA z Polski

https://pl.usembassy.gov/vwp_eng/

 

Do Orlando tanie bilety możesz lecieć do Walt Disney World z dziećmi juz bez wiz.

 

Konrad W

 

16 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *