Od marca koniec swobodnego przepływu osób do Brytanii.

Koniec swobodnego przepływu osób od przyszłego miesiąca

 

Theresa May jest przygotowana ogłosić koniec swobodnego przepływu dla nowych imigrantów z UE w przyszłym miesiącu. Ma to zrobić kiedy formalnie zgłosi w Brukseli Artykuł 50 wyjścia z Unii Europejskiej.

Oczekuje się, że Premier powie, że obywatele UE, którzy podróżują do Wielkiej Brytanii po dniu wyzwolenia Artykułu 50 nie będą mieli już automatycznego prawa do pobytu w Wielkiej Brytanii na stałe. Oczekuje się, że pani May potwierdzi, że imigranci z UE, którzy przybyli do Wielkiej Brytanii będą mieli prawa pobytu chronione tak długo jak będą je mieli brytyjscy obywatele żyjących w innych krajach Europy.

Sugeruje się że dzień dla emigrantów z UE może być w dniu 15 marca.

Zapowiedź ta oznacza, że ​​”cut-off date” dla imigrantów w UE może być w dniu  15 marca.

The announcement means that the „cut-off date” for EU migrants is likely to be around March 15, once the Government’s Article 50 bill has gone through Parliament.


Ponadto
premier odwoła się do innych krajów Unii Europejskiej w celu osiągnięcia szybkiego porozumienia w sprawie emigracji.

Unia Europejska będzie chciała opóźnić dzień wstrzymania swobodnego przepływu osób do 2019 r. jednak ministrowie zgłosili obawy że czekanie do końca negocjacji spowoduje napływ i zwiększenie emigrantów na wyspach jeszcze bardziej.

Rząd miał również pomysł zatrzymania swobodnego przepływu osób od daty referendum w czerwcu ubiegłego roku. Jednak prawnicy poinformowali, że takie podejście byłoby niezgodne z prawem.

Amber Rudd, minister spraw wewnętrznych, powiedziała, że gdy Brytania opuści Unię  „będziemy kończyć swobodny przepływ osób jaki znamy”. Obecnie Home Office i Rząd pracuje nad opracowaniem systemu wjazdu i pozwoleń dla osób z UE dla kluczowych sektorów gospodarki jak: rolnictwo, opieka społeczna i budowlanka. Mają być wizy od 6 miesięcy do 5 lat ale bez dostępu do zasiłków przez 5 lat. Ostateczna decyzja ma być znana dopiero po dwóch latach negocjacji i przygotowań.

finish

Theresa May is next month poised to announce the end of free movement for new EU migrants on the same day that she formally triggers Brexit negotiations. The Prime Minister is expected to say that EU citizens who travel to Britain after she triggers Article 50 will no longer have the automatic right to stay in the UK permanently.The announcement means that the „cut-off date” for EU migrants is likely to be around March 15, once the Government’s Article 50 bill has gone through Parliament.  The Telegraph

We could end up with half of Romania and Bulgaria coming here if we wait that long

Government source

Podsumowanie: Rewelacjom gazety nie chce się wierzyć bo nie ma jeszcze opracowanych regulacji prawnych. Ale…Ale no właśnie, kij ma zawsze dwa końce – nadmiar emigracji jest nad wyspach, 3.6 miliona obciąża tak wydatki socjalne , służbę zdrowia i szkolnictwo, że aby to zatrzymać Premier May ogłosiła wyjście z Unii Celnej. Dlatego też może i zatrzyma swobodny przepływ osób już w następnym miesiącu.

Rząd zna wydatki budżetu kraju i benefitów dla emigrantów, (  od marca nie ma już dotacji na 3 dziecko tak brakuje pieniędzy ) dlatego jeśli raz nas zaskoczył wyjściem z Unii Celnej może i zaskoczyć zatrzymaniem swobodnego przepływu osób już od Marca.

Dla wszystkich osób interesujących się polityką w Brytanii należy dodać iż w Stoke on Trent , Konserwatyści wygrali wybory uzupełniające do Parlamentu pokonując Partię Labour a to pokazuje że Brytyjczykom podoba się sposób zarządzania przez panią May. Należy przypomnieć że Rząd May dwukrotnie proponował Brukseli i Tuskowi umowę, która gwarantowałaby życie emigrantów przebywających na wyspach w zamian za gwarancje Brytyjczyków w Europie, dwukrotnie nie została podjęta przez Donalda Tuska.

PS.

Kontrola emigracji będzie po to jest Brexit a wystarczyłoby aby Tusk nie straszył Brytyjczyków przed referendum ale wysłuchał ich problemów z emigracją i dał im dobrą umowę. On jednak wolał ich straszyć że Brexit oznacza upadek krajów Anglosaskich. Co ciekawe Junkers i Holland rezygnują już z II kadencji, Cameron, Rezii już odeszli a nasz „chłopina” znad Wisły chce dalej być królem Europy, nie ma wstydu podać się do dymisji. Teraz za jego błędy, brak znajomości problemów krajów Unijnych jak i „arogancje ” czyli kto go nie słucha jest wrogiem wypiją ludzie z krajów Europy.

Tusk wraz z Junckerem powinni zostać pozbawieni pensji i wysłani na samotną wyspę jak było z Napoleonem za zniszczenie Unii Europejskiej. Wpuszczenie bez kontroli emigracji ludzi do Europy zniszczyło kraje i zginęło prawie 1000 osób w zamachach a Brexit oznacza że kraje Unijne straciły najlepszego płatnika a ludzie dobre miejsce na życie……

Powiązane artykuły:

http://polskie-echo.com/mamy-brexit-tusk-shultz-i-juncker-do-zwolnienia/

http://polskie-echo.com/zobacz-tusk-nakazal-uk-hard-brexit-zniszczyl-ludziom-zycie-i-firmy-w-europie/

http://polskie-echo.com/wysmiali-tuska-w-anglii-bedzie-brexit-i-to-wina-tuska-i-junckera/

http://polskie-echo.com/pozwolenia-na-prace-w-anglii-polska-moze-odetchnac-ze-sie-nie-wyludni/

http://polskie-echo.com/zawieszone-gwarancje-emigrantow-z-ue-na-wyspach-dzieki-tusk/

27 lutego 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

3 komentarzy
  1. Wybieram się do Anglii pod koniec marca. Prom już zabukowany, a tutaj takie wieści.. Teraz pytanie, czy przełożyć wyjazd przed 15marca i szcześliwie wylądować na wyspie, czy zaryzykować i pojechać w planowanym terminie?

    • Proszę przylatywać. Pan nie rozumie tego. Chodzi o to iż osoby które przyjada po złożeniu tego dokumenty bedą dopiero inaczej oceniane po 2019 roku kiedy UK wyjdzie z UE. Ale prawda jest taka że …. nikt tak na prawde nie wie jak bedzie. ponadto to są dewagacje prasowe a co bedzie dowiemy sie w marcu.

    • Jak turystycznie to spoko bo do roboty to sobie daroj bez kasy ,języka i wykształcenia to na gnicie w pokoju starcZy

Komentowanie jest wyłączone.