Do Australii z UK ruch bezwizowy po Brexicie !!!

Do Australii z UK ruch bezwizowy po Brexicie !!!

 

Swobodny przepływ między Australią a Wielką Brytanią zostanie przygotowany przez rząd w rozmowach biznesowych „po Brexicie”, ogłosiła Liz Truss, międzynarodowa sekretarz handlu w Rządzie Borysa Johsona.

Wczoraj podczas podróży do Australii Truss powiedział dziennikarzom w Canberze, że zawarcie umowy handlowej jest „absolutnym priorytetem” po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Powiedziała, że ​​porozumienie zajmie tylko kilka miesiecy..

Powiedziała, że ​​propozycja, która pozwoliłaby obywatelom brytyjskim mieszkać i pracować w Australii bez wiz, i odwrotnie, była częścią trwających rozmów handlowych.

Na konferencji prasowej z australijskim ministrem handlu Simonem Birmingham Trussem zapytano o propozycję swobodnego przepływu.

Powiedziała: „Wyraziliśmy jasność, że chcemy opuścić australijski system punktowy pod względem naszego nowego systemu imigracyjnego, gdy opuszczamy Unię Europejską. „Ale oczywiście nasze dwa kraje mają szczególny związek i historyczne relacje, a na pewno będziemy się tym zajmować w ramach negocjacji w sprawie wolnego handlu”.

Wielka Brytania jest siódmym co do wielkości partnerem handlowym Australii, a wartość transakcji dwukierunkowych jest warta 26,6 mld USD (14,60 mld GBP).

Pani Birmingham powiedziała, że umowa handlowa z Wielką Brytanią przyniesie szczególne korzyści brytyjskiemu sektorowi rolnemu.

Premier Australii, Scott Morrison, powiedział niedawno, że umowa bezwizowa Trans-Tasman z Nową Zelandią jest wyjątkowa i nie jest czymś, co jego rząd rozważyłby na rozszerzenie na inne kraje.

Truss powiedział, że Wielka Brytania i Australia są „starymi przyjaciółmi z nowymi możliwościami”.

WNIOSEK gdy dostaniesz Brytyjski paszport możesz jechac do pracy do Australii i codziennie siedzieć na plaży.

 

Konrad W

19 września 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *