DJ Matys w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania

Wywiad

Jacek Matysiok – znany dla wszystkich jakoś DJ Matys. Mieliśmy okazję wziąść udział w imprezie  gdzie to właśnie on, wieka ikona muzyki klubowej odwiedził nas w UK i poprowadził imprezę.

Znalazł też chwile aby odpowiedzieć na kilka naszych pytań, zadanych przez DJ Krawata :

 Krawat: Jesteś legendą polskiej sceny klubowej. Jak się czujesz?

Dj Matys: Nie przesadzaj. (śmiech) Czuję się fantastycznie, ale z tą legendą troszkę bym zwolnił. Legenda, to zbyt duże słowo. Na pewno za duże.

K: Patrząc wstecz, do Twoich początków z muzyką. Dlaczego muzyka, a nie np. piłka nożna? Jesteś z Chorzowa, a tam chłopaki grają dobrze.

D: Po pierwsze, to da się połączyć. – I piłkę i muzykę. Po drugie, to było tak dawno, że nawet nie pamiętam.

K: Grałeś w piłkę?

DM: Oczywiście, ale piłka zawsze mnie interesowała. To da się połączyć. Piłka, muzyka, muzyka i piłka. Z resztą, grałem nawet na meczu.

K: Jaki to był mecz?

DM: Derby,  Wielkie Derby Śląska. Ruch z Górnikiem.

K:Wiele osób twierdzi, że skończyła się muzyka klubowa, po czasach Sunrise oraz tych wszystkich hitach klubowych. Jak Ty się odnajdujesz w dzisiejszych czasach tej muzyki, w jej świecie?

DM: Powiedziałbym, że tak nie jest. Wszystko trwa, wszystko się zmienia przede wszystkim. Jakoś się odnajduję, skoro tu jestem. Jest ok, muzyka się zmienia, jak wszystko, nie wyobrażam się, żeby było inaczej.

K: Czym różnią się Polskie imprezy od tych na zachodzie? Które są lepsze, Twoim zdaniem?

DM: W sumie niczym, ponieważ chodzi o publiczność. Polski naód m w genach zabawę, więc obojętnie, gdzie by się to nie działo jest ok. Może w Polsce są lepsze kluby, lepiej to wygląda. Taka moda.

K: Porozmawiajmy o Inspiracjach. Jakie utwory muzyczne, jacy wykonawcy muzyczni, wpłynęli na Twój rozwój?

DM: Wiesz co, jest ich tak wielu, że nie sposób wymienić. Generalnie, lubię muzykę i nie będziemy dzielić tego na lepszych i gorszych. Jak jest dobry kawałek, miło się słucha.

K: Wszystko da się zmiksować?

DM: Wszystko.

K:Masz mało wolnego czasu, ponieważ dużo koncertujesz. Jakiej muzyki słuchasz na co dzień? W domu, samochodzie.

DM: W aucie, słucham radia, a tak generalnie to wszystkiego. Uwielbiam koncerty, uwielbiam U2, lubię Rihannę, dzisiaj ma urodziny – Pozdrawiam gorąco. Nie mam ograniczeń, nie ograniczam się do jednego gatunku muzycznego. Tam gdzie gram, tego oczekują ludzie, a to czeg słucha się na co dzień, to co innego.

K: Czy zamierzasz wydać jeszcze jakiś singiel, gorący numer? Coś się szykuję?

DM: Coś się szykuję, będzie na pewno. Generalnie, cały czas pracuję nad tym, nie produkuję tego na pewno w jakichś tam ilościach, a że najczęściej gam muzykę z tamtych lat, to raczej zostaję przy tym. Być może, coś będzie.

K: Z Markiem Wllindenem?

DM: Też.

K: To jest właśnie twój dobry przyjaciel, tak prywatnie.

DM: A skąd Ty wiesz? (śmiech)

K: przeczytałem cały Internet. (śmiech). Jako doświadczony Dj, masz jakieś rady dla młodych Dj’ów?

DM: Nie mam, ponieważ nie wiem jak to teraz się odbywa. Czasy się zmieniły, kiedy ja zaczynałem, przede wszystkim nie było Internetu. Nosiło się ciężkie walizki z płytami – winyleami, a teraz? Nie mam pojęcia..Nie jest to łatwy temat, na pewno .

K: Czym się obecnie, Matys zajmujesz?

DM: Generalnie, siedzę cały czas w tej branży klubowej, w show biznesie. Bywam często w House Heaven w Legnicy, od siedmiu lat.

jd

 

 

K: Czy osiągnąłeś już swój życiowy sukces?

DM: Nie, zdecydowanie jeszcze jest przede mną. Mam do tego dystans, nigdy się na to nie napalałem, nie urodziłem się, by być gwiazdą – to nie dla mnie.

K: Czego można życzyć Dj Matys’owi? Czego my możemy Ci życzyć?

DM: Myślę, że zdrowia, a resztę można sobie ogarnąć.

K: Dziękuję bardzo za rozmowę, było bardzo miło!

DM: Również dziękuję i pozdrawiam całą Polonię, słuchaczy Radio Emi oraz całe Birmingham. Oczywiście, Michała, który to wszystko zorganizował – Imprezę w Birmingham, club Havana.

Mamy nadzieję, że do naszego spotkania  dojdzie jeszcze nie raz. Czekamy na kolejne wizyty DJ Matysa w UK.

Zapraszamy na naszego facebooka RADIO EMI oraz profil naszego DJ Krawata

14 maja 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Lancashire