Detektyw umiera przez rosyjski zamach.Wojsko wkracza do akcji

Detektyw umiera przez rosyjski zamach.Wojsko wkracza do akcji

 

Dochodzenie w sprawie usiłowania zabójstwa Siergieja Skripala przybrało dziś dramatyczny obrót, gdy okazało się, że detektyw jest ciężko chory i został otruty w domu rosyjskiego szpiega.

Około 180 specjalnie wyszkolonych żołnierzy z Royal Marines i Regimentu RAF zostało rozmieszczonych w piątek, aby bezpiecznie usunąć potencjalnie skażenie w Salisbury. Rzecznik Metropolii Policji powiedział: Policjia Przeciwdziałania Terroryzmowi poprosiła wojskowych o pomoc w usunięciu niebezpiecznych rzeczy nawet samochodów, mogą one zawierać niebezpieczna substancję.

A Metropolitan Police spokesman said: „The Counter Terrorism Policing Network has requested assistance from the military to remove a number of vehicles and objects from the scene in Salisbury town centre as they have the necessary capability and expertise

„Mamy odpowiednich ludzi z odpowiednimi umiejętnościami, aby pomóc w tym kluczowym śledztwie. To straszny incydent, a moje myśli pozostają z ofiarami i ich rodzinami. „

Detektyw sierżant Nick Bailey, który jest leczony w szpitalu, został ciężko chory po wysłaniu go do domu pułkownika Skripala w Salisbury. Det Sgt Bailey był jednym z pierwszych policjantów, którzy przyjechali do domu w ślepej uliczce kilka godzin po tym, jak pułkownik Skripal i jego córka Julia upadli w centrum Salisbury.

Oznacza to, że Skripali najprawdopodobniej nie zostali zaatakowani na ulicy, jak wcześniej sądzono, ale zostali zatruci we własnym domu. Policja antyterrorystyczna i służby bezpieczeństwa będą teraz badać, w jaki sposób podawano czynnik nerwowy ofiarom dużo wskazuje że przez areozol w domu.

Royal Marines i naukowcy zajmujący się obroną przeprowadzili wspólne ćwiczenia, aby ćwiczyć radzenie sobie z atakami chemicznymi i biologicznymi jeszcze w zeszłym miesiącu.

Jedna z teorii mówi że ​​substancja może być śmiertelnym środkiem nerwowym, VX, który był używany w zeszłym roku w zabójstwie Kim Dzong Nam przyrodniego brata północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong-un.Początkowo sądzono, że zmarł z przyczyn naturalnych podczas joggingu, ale ślady śmiercionośnej substancji chemicznej znaleziono później w jego żołądku.

Hamish de Bretton-Gordon, były dowódca pułku chemicznego, biologicznego, radiologicznego i nuklearnego armii brytyjskiej, powiedział, że atak ma wszystkie cechy toksycznego, działającego w powietrzu czynnika nerwowego.Oboje osoby pozostają na oddziale intensywnej terapii, nieświadomi i walczą o swoje życie, stan krytyczny.

Col Skripal został skazany za zdradę w 2006 r. I skazany na 13 lat za sprzedanie tajemnic MI6, który zwerbował go w latach 90. XX wieku. Col Skripal, starszy oficer wywiadu z rosyjskim wywiadem wojskowym GRU, został ułaskawiony w 2010 r. W wymianie szpiegowskiej i osiadł w Salisbury.Kreml jest obwiniany za próbę zamachu.

Oto zdjęcie zaatakowanych

Konrad W

 

9 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn