Deportowany mąż z Liverpool opuszcza żonę, z którą jest od 18 lat

Deportowany mąż z Liverpool opuszcza żonę, z którą jest od 18 lat

 

Deportowany mąż zmuszony do opuszczenia żony, z którą jest od 18 lat, musi zebrać 6000 funtów, aby ją znów zobaczyć

Clayton Murwin, który mieszkał w Liscard, Wallasey, – koło Liverpool z żoną Collette, dowiedział się w styczniu, że „nie spełnia kryteriów”, aby pozostać w Wielkiej Brytanii.

Para wcześniej mieszkała w Wielkiej Brytanii – od 2000 do 2003 roku – ale następnie przeniosła się do Ameryki na13 lat, aby opiekować się chorą mamą Claytona.

Jednak w 2016 roku para przeniosła się z powrotem do Wielkiej Brytanii i po wygaśnięciu jego sześciomiesięcznej wizy Clayton złożył wniosek o pobyt. Ale wniosek 54-latka został odrzucony bez szansy na apelację, więc w zeszłym miesiącu mężczyzna opuścił Wielką Brytanię i swoją żonę.

W rozmowie z ECHO powiedział, że czas rozłąki z żoną i rodziną był „najgorszą rzeczą, jaka kiedykolwiek go spotkała”.

Zgodnie z prawem amerykańskim posiadacze Zielonej Karty, którzy opuszczają kraj na dłużej niż rok, są klasyfikowani jako „porzucający swój status stałego pobytu”.

Dlatego Collette nie jest w stanie ponownie zamieszkać w USA ze swoim mężem, a Clayton nie jest w stanie ponownie mieszkać w Wielkiej Brytanii z żoną.

Aby ponownie połączyć się ze swoją żoną, Clayton założył stronę Gofundme, aby zebrać fundusze potrzebne do „reemigracji” swojej żony do USA.

Strona Gofundme, na której obecnie zebranych jest 330 dolarów amerykańskich, docelowo ma zebrać 8000 dolarów, czyli 5 798 funtów.

Aby przekazać darowiznę, kliknij tutaj

https://www.gofundme.com/reunite-18-years-married-couple%20.

 

2 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Liverpool