Deportowany gang rumuński z wysp za handel ludzmi, Blackburn

Wielka Brytania

Lancashire

Skazany morderca i prostytutka deportowani do Rumunii po tym jak zostali aresztowani w Blackburn 

26-letni mężczyzna wraz z 21-letnią kobietą zostali wydaleni z Wielkiej Brytanii do ojczystej Rumunii w związku z podejrzeniem o udział w gangu prostytucji, podała policja.

Skazany morderca, który jest podejrzany o handel ludźmi, został aresztowany w domu w Blackburn.

Policja twierdzi, iż początkowo mężczyzna był notowany za wykroczenia drogowe zanim funkcjonariusze wtargnęli do domu, który wynajmował na Azalea Road w Blackburn w dniu 24 lutego, gdzie aresztowali go pod zarzutem przestępstwa handlu ludźmi.

Na miejscu została znaleziona 21-letnia kobieta rumuńskiego pochodzenia, a także dwie inne Rumunki, które dla ich bezpieczeństwa zostały zabrane na posterunek policji w Blackburn.

W trakcie dochodzenia ustalono, iż 21-letnia kobieta znajdująca się w domu w Blackburn była zamieszana w handel ludźmi, w wyniku czego została aresztowana.

Praca policji została pochwalona, a cała sytuacja opisana, jako niezwykle szokująca.

Rzecznik policji powiedział, iż mimo największych starań ze strony funkcjonariuszy, obie ofiary znalezione na miejscu odmówiły dostarczenia oświadczenia w celu potwierdzenia, iż zostały ofiarami handlu ludźmi.

bl

 

Obie kobiety powróciły dobrowolnie do Rumunii.

Detektyw sierżant Tony Atkins z Lancashire Police, powiedział: „W wyniku przeprowadzonych kontroli, ustalono, iż mężczyzna miał wcześniejszy wyrok w Rumunii za popełnione morderstwo”.

Został on teraz deportowany, podobnie jak 21-letnia kobieta, która naruszyła europejskie prawa traktatowe i opuścili Wielką Brytanię na początku kwietnia.

Interwencja ta doprowadziła do ochrony dwóch kobiet, które pomimo tego, iż nie złożyły skarg jako ofiary, wyraźnie nimi były.

Barbara Klaudia Sitko

22 kwietnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Lancashire