Deportacje – Małżeństwa z spoza UE, 30 miesięcy i musisz mówić po Angielsku

Nowy pomysł zatrzymania emigracji z poza Unii.

David Cameron Premier Wielkiej Brytanii poinformował, że osoby które przyjeżdżają do Wielkie Brytanii z powodu małżeństwa z Brytyjczykiem będą podlegały nowym regułom.

Osoby które zawierają małżeństwo mają 30 miesięcy do nauki języka angielskiego. Jeśli nie nauczą się języka i choć mają dzieci będą musiały opuścić Wielką Brytanie.

Premier powiedział, że testy zostaną wprowadzone, by sprawdzić postęp na imigrantów.

Cameron powiedział, że nowy nacisk na umiejętności językowe dla nowych imigrantów to część szerszej strategii zapobiegania ekstremizmowi w odizolowanych wspólnotach jakie mieszkają na wyspach.

Rząd przeznacza 20 milionów funtów na pomoc kobietą , które są izolowane w różnych społecznościach i niestety nie zostały prawidłowo zintegrowane w Wielkiej Brytanii.

W wywiadzie radiowym BBC Today, Cameron powiedział:

„Nasz plan dotyczy budowania bardziej zintegrowanego, spójnego, jednego narodu. Ma to być  kraj, w którym istnieje prawdziwa szansa dla wszystkich ludzi.Oczywiście jeśli nie znasz języka , a naszym językiem jest język angielski twoje szanse są bardzo pomniejszone.”

Premier Wielkiej Brytanii powiedział że dla nowo przybyłych do Wielkiej Brytanii nauka angielskiego będzie niezbędna.

Ponadto dodał:

” Powinniśmy być dumni z naszych wartości, naszego liberalizmu, tolerancji i chęci budowania prawdziwej demokracji . Myśle że jesteśmy jedną z najbardziej udanych wieloetnicznych, wielowyznaniowych demokracji  na świecie”.

Na pytanie:  a co jeśli rodzina ma dziecko , Premier odpowiedział:

” Nie będą mogli zostać w naszym kraju, jeśli nie nastąpi poprawa nauki języka angielskiego ”

Jeśli nie jesteś w stanie mówić po angielsku, nie jest w stanie się zintegrować.  Cameron krytykuje dyskryminacje kobiet w społeczności muzułmańskiej na terenie Wielkiej Brytanii. Nakazał też przegląd sądów religijnych – w tym sądów szariackich – czy wywierają szkodę na ich żony i dzieci. Premier mówi że czas aby nasze wartości były bardziej jasne dla wszystkich, którzy przyjeżdżają tutaj żyć i budować nasz kraj razem.

Ludzie bez angielskiego mają ograniczone w zdolności do znalezienia pracy .

Oficjalne dane wskazują, około 700 osób z Wielkiej Brytanii udało się do przyłączenia Islamskiego Państwa lub innych grup dżihadu w Syrii i Iraku – choć niektórzy eksperci uważają, że prawda może być całkowity trzykrotnie wyższy. Zdecydowana większość to młodzi ludzie.

Premier dodał dla jasności , kontrola nauki języka nie będzie dotyczyła tylko muzułmanek.

Ponadto Cameron obiecał, że każdy kto przyjeżdża do Wielkiej Brytanii na podstawie wizy rodzinnej będzie musiał nauczyć się języka angielskiego gdyż będą coraz trudniejsze testy językowe przy ubieganiu się o przedłużenie wizy.

Konrad W

Cameron is accused of ‘stigmatising’ Muslim women with a ‘clumsy’ policy to make them learn English or face deportation 30 months after coming to Britain to marry

Mr Cameron said the message to new arrivals to Britain was ‚learning English is essential’. On the new tests, Mr Cameron said: ‚It is not just Muslim women.

Posłuchaj rozmowy.

18 stycznia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

2 komentarzy
  1. Przecież on to zrobił aby szkoły jezyka miały wiecej klientów. To mądry Premier. gdyby w Polsce pomyśleli to ukraińcom wprowadziliby że muszą umieć jakiś poziom języka jak chcą mieszkać w Polsce. Wtedy Polskie szkoły jezyka miały by klientów . A tak jak zawsze Polacy z imigrantów w Polsce nic nie maja.

  2. jednym słowem. dasz ślub komuś z poza za unii aby mógł zostać w Anglii i skasujesz dobre pieniądze, jeśli się nie nauczy do 30 miesięcy jezyka angielskiego uciekaj , bo będzie chciał zwrot pieniędzy na powrót do swojego kraju 🙂

Komentowanie jest wyłączone.