Deportacja Polskiego lekarza za mandaty z USA

Deportacja Polskiego lekarza za mandaty z USA

 

Lekarz, który 40 lat temu opuścił Polskę z rodziną za „lepszym życiem” w USA, zostaje aresztowany przez agentów ICE i może zostać deportowany z powrotem do kraju.

Łukasz Niec, który ma stałą zieloną kartę, był w domu z dwiema córkami we wtorek rano, gdy zjawili się tam trzej agenci Służb Imigracyjnych i Celnych, zakuli go w kajdanki i zabrali do więzienia.

43-letni lekarz chorób wewnętrznych w szpitalu metodycznym Bronson w Kalamazoo spędził ostatnie kilka dni w więzieniu hrabstwa Calhoun. Iwona Niec-Villaire powiedziała, że ​​jej brat jest „wstrząśnięty” aresztowaniem i możliwością, że zostanie deportowany.

Rodzinie ​​nie powiedziano, dlaczego Niec został aresztowany, ale uważają, że wynika to z aresztowania, gdy miał 17 lat. Według WOOD TV, Niec ma dwa wyroki skazujące za zniszczenie mienia o wartości poniżej 100 dolarów oraz przejęcie i ukrywanie skradzionych towarów.

Przyznał się do winy, zgodnie z ustawą HYTA, która pozwala młodym osobom popełniającym wykroczenie po raz pierwszy uniknąć kryminalnej historii, jeśli nigdy więcej nie dopuszczą się przestępstwa.

Rodzina powiedziała, że ​​Niec był nieświadomy, kiedy szedł na ugodę, że ICE nie uwzględnia tej ustawy.

Niec mógłby być mieć rozprawę w lutym, ale jego rodzina sądzi, że sędzia odmówi, z powodu wykroczeń. Jeśli odmówi, Niec pozostanie w więzieniu, dopóki nie zostanie podjęta decyzja, czy ma wrócić do domu, czy zostać deportowany.

Marc Asch, adwokat imigracyjny w Kalamazoo, powiedział, że w ostatnim roku ICE zajęła się sprawami, które w przeszłości nie były priorytetem.

Katarzyna Cz

The 43-year-old doctor was home when his two daughters when three Immigration and Customs Enforcement agents showed up and placed him in handcuffs. Niec (left) is pictured here with his wife, Rachelle Burkart-Niec, and kids

23 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat