Deportacja Polaka, żona prosi o pomoc.

Deportacja Polaka, żona prosi o pomoc.

 

Witam serdecznie nazywam się Alicja Focht. Mieszkamy z mężem w Anglii od roku. Przyjechaliśmy tutaj za lepszym życiem które okazało się dramatem.

Wszystko było dobrze do dnia w którym home Office wydał decyzję o deportacji mojego męża do Polski. W dniu 23 października br o godzinie 5.30 rano do naszych drzwi zapukali pracownicy biura imigracyjnego z nakazem zatrzymania mojego męża w ośrodku deportacyjnym koło Lincoln. Powodem dla którego ma być deportowany jest przeszłość kryminalna w Polsce.

 Owszem mój mąż spędził za kratkami parę lat i od tego czasu nie zrobił niczego w Polsce.

 W Anglii nie popełnił żadnego przestępstwa ani nawet wykroczenia w naszym domu nigdy nie było interwencji policji. Pracowaliśmy i placilismy podatki od samego początku przyjazdu do UK. Dla nas jest to absurd to co rząd angielski wyprawia z obywatelami Unii Europejskiej tym bardziej że oni sami są jeszcze jej członkiem.

Zdajemy sobie sprawę że nasza sprawa nie jest jedyną.

Chcemy z mężem walczyć na tyle na ile starczy nam sił. W chwili obecnej pracuję sama, mąż ma kredyty, a państwo angielskie wpędza nas w długi.

Bardzo proszę o pomoc w nagłośnieniu tej sprawy ponieważ nawet w ośrodku w którym przebywa obecnie mój mąż takich spraw dotyczących naszych rodaków jest więcej.

 Mój numer telefonu ±4479231……..

 Liczy się dla nas każdy dzień i każda godzina. Pozdrawiam serdecznie Alicja Focht

 Dane kontaktowe do wiadomości redakcji.

14 listopada 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii