Deportacja emigrantów z UK gdy nie odbędziesz kwarantanny.

Deportacja emigrantów z UK gdy nie odbędziesz kwarantanny.

 

Zagraniczni obywatele, którzy nie przestrzegają brytyjskich przepisów dotyczących kwarantanny, mogą zostać deportowani

Zasady, będą określone w środę przez sekretarza spraw wewnętrznych Priti Patela.

W planach, które wejdą w życie 8 czerwca, ludzie przybywający do Wielkiej Brytanii będą musieli izolować się przez 14 dni, aby zapobiec wprowadzaniu przypadków koronawirusa z zagranicy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych stwierdziło, że wydalenie z kraju będzie uważane za „ostateczność” dla cudzoziemców, którzy odmawiają wykonania nakazu pozostania w jednym miejscu zamieszkania.

Departament potwierdził, że w Anglii zostanną nałożone kary pieniężne w wysokości 1000 funtów w Anglii za nieprzestrzeganie tego warunku, z ewentualnym ściganiem i nieograniczoną grzywną.

Niedopełnienie formularza deklarującego miejsce zamieszkania osoby przez dwa tygodnie będzie również podlegać karom pieniężnym w wysokości 100 GBP.

Patel powiedziała: „Ochrona zdrowia publicznego i unikanie drugiego szczytu zakażeń, który przytłacza NHS, zawsze będzie naszym najwyższym priorytetem. „Gdy kontrolujemy wirusa, musimy zarządzać ludzi z zagranicy. Jesteśmy to winni tysiącom, którzy stracili życie przez koronawirusa”.

Ministrowie powiedzieli, że zastanowią się nad wpływem ograniczeń na gospodarkę, a także na rolę, jaką mogą mieć testy przeciwciał na obniżenie ryzyka zdrowotnego.

 

Odwiedzający i osoby powracające z zagranicy będą mogły opuścić dom aby kupować żywność i inne niezbędne artykuły.

Jednak wielu polityków Partii Tory proponuje likwidację planu kwarantanny na rzecz tak zwanego rozwiązania mostu powietrznego. Były minister transportu Stephen Hammond powiedział że mosty powietrzne będą „rozsądną, ukierunkowaną reakcją” między krajami niskiego ryzyka zakażen.

 

George Morgan-Grenville, dyrektor biura podróży Red Savannah, powiedział: „Środki kwarantanny są tępą bronią, która przyniesie tylko katastrofę gospodarczą”.

Konrad W

3 czerwca 2020

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *