Debenhams zamyka 50 sklepów w UK, 4000 ludzi do zwolnienia

Debenhams zamyka 50 sklepów, 4000 ludzi do zwolnienia

 

Wielka Brytania jest w Unii Europejskiej ale żyje sie coraz gorzej, ludzie nie maja pieniadzy w porfelach, nie robia zakupów i sklepy upadają.Czy Brexit uratuje UK ?

Debenhams odnotował rekordowe roczne straty i zapowiedział zamknięcie do 50 sklepów, narażając na ryzyko 4000 miejsc pracy.
W ciągu roku do września grupa domów towarowych straciła 491,5 miliona funtów, wobec zysków 59 milionów funtów rok wcześniej.
Debenhams, który ma 166 oddziałów, powiedział wcześniej, że planuje zamknąć 10 sklepów.
Szef Sergio Bucher powiedział, że firma „podejmuje trudne decyzje” w sklepach, w których wyniki finansowe prawdopodobnie z czasem ulegną pogorszeniu.

Pan Bucher powiedział, że dodatkowe 40 sklepów przeznaczonych na zamknięcie „wnosi obecnie pozytywny wkład” do biznesu, ale dodał: „Jednakże, podążając za bieżącymi trendami, nie sądzimy, że pozostaną one opłacalne w przyszłych latach i dlatego zamierzamy wyjść z tych sklepów. w ciągu najbliższych 3-5 lat. „

Sieć została pogrążona w stratach dzięki wyjątkowym odpisom w wysokości 512,4 mln GBP, w tym obniżeniu wartości swojej wartości firmy, sklepów i systemów informatycznych.

Debenhams odnotował spadek sprzedaży w brytyjskich sklepach o 6,3% w ciągu roku, w związku z tym, co określił jako „niestabilne” tło rynkowe. 
„Mówiąc prościej, domy towarowe są niezwykle kosztowne w prowadzeniu” – powiedział. „Połączenie zbyt dużej ilości miejsca, nieelastycznych umów najmu i rosnących kosztów operacyjnych jest zestawiane z tłem, przyspieszającym przejściem behawioralnym w stronę Internetu i doświadczeń, co zmniejsza ich rentowność, a zmiany w biznesie muszą następować w odpowiednim tempie, jeśli mają przetrwać. „

Starszy analityk Hargreaves Lansdown, Laith Khalaf, powiedział: „Cena akcji Debenhams straciła w zeszłym roku cztery piąte jej wartości i bez wątpienia niektórzy będą się zastanawiać, czy jesteśmy teraz blisko dna.

Duże domy towarowe są drogie w eksploatacji. Debenhams jest powiązany z długimi, nieelastycznymi dzierżawami z czynszami tylko do góry.
Dwadzieścia pięć umów dzierżawy jest na odnowienie w ciągu następnych pięciu lat, dzięki czemu Debenhams może oddać klucze. Pytanie brzmi, czy właściciele ziemscy pozwolą Debenhamsowi na oddzwonienie o kilkadziesiąt kolejnych, ponieważ sprzedaż detaliczna nadal trwa.

Spadek zysków

Konrad W

 

 

25 października 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *