Dawida Kutka winny zamordowania Tadeusza Paca Bradford

Dawida Kutka winny zamordowania Tadeusza Paca Bradford

 

Jedynie 45 minut zajęło ławie przysięgłych uznanie Dawida Kutka, 32, za winnego zamordowania Tadeusza Paca, 39, w mieszkaniu na Ashgrove, przy Great Horton Road.

Polski obywatel Dawid Kutek, lat 32, był sądzony za zabójstwo Tadeusza Paca 39, którego znaleziono 12 listopada ubiegłego roku.

Kutek zaprzeczył popełnieniu przestępstwa, ale ława przysięgłych w Sądzie Koronnym w Bradford potrzebowała zaledwie 45 minut, aby wczoraj wydać jednogłośny wyrok.

Kiedy sprawa została otwarta, prokurator Peter Moulson QC powiedział, że podczas pobytu w mieszkaniu Kutka na Ashgrove, przy Great Horton Road, Pac został zaatakowany ze skutkiem śmiertelnym.

Sąd usłyszał, że wyniki sekcji zwłok wykazały, że ofiara doznała wielu obrażeń o przy użyciu siły tępej, typowych dla napaści.

Obejmowały one urazy twarzy, tułowia i kończyn, poważne uszkodzenia brzucha i liczne złamania struktur gardła, z ogólnym wzorem wskazującym na uderzenie pięściami lub stopami.

Podczas rozprawy sąd dowiedział się, że krew została znaleziona na skarpetkach i sandałach, które Kutek nosił w chwili incydentu.

Pan Moulson powiedział, że analiza sandałów pokazała, że ​​zostawiły odbicie podeszwy na głowie Paca.

Zapytana, jak dostała się tam krew, kryminalistka Dr Gemma Escott powiedziała jury: „Moim zdaniem ślady krwi to pozostałość po kontakcie buta z pokrytym krwią obszarem, takim jak głowa Tadeusza Paca”.

Dodała, że ​​”wymuszony” charakter plam krwi dał „niezwykle silne wsparcie naukowe” jej konkluzji, że Kutek kopnął Paca, a nie stanął przypadkiem w plamie krwi, próbując udzielić mężczyźnie pierwszej pomocy.

Ława przysięgłych usłyszała, że podłoga, na której leżał Pac, została „rozlegle wyczyszczona”, co doprowadziło do rozniesienia krwi w kranie i na meblach kuchennych.

Po ogłoszeniu wyroku skazującego Kutek został aresztowany przez sędziego Neila Davey’ego, QC.

Sprawa została odroczona dla wydania wyroku w tym samym sądzie, ale nie ustalono daty.

Katarzyna Cz.

 

14 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire