Dawid Okoniewski skazany za napad. Chester

Dawid Okoniewski skazany za napad. Chester

 

Polak pomylił mieszkania i uderzył mieszkańca Ellesmere Port i przeraził matkę z pięcioletnim dzieckiem.

Chester Magistrates Court usłyszał w czwartek, że 24-letni Dawid Okoniewski ze Stanney Oaks, bawił się na spotkaniu rodzinnym 6 stycznia, kiedy jego brat i partner jego mamy opuścili imprezę zabierając ze sobą oszczędności w wysokości 2000 funtów. Mężczyzni dostali cynk od dziewczyny brata i najprawdopodobniej udali się pod adres w Westminster Road, by przekazać pieniądze handlarzowi narkotyków, Okoniewski – po kilku drinkach – wybrał się tam z zamiarem odzyskania pieniędzy od dilera. Ale mężczyzna pomylił drzwi i zamiast do dilera poszedł do jego sąsiadów, Richarda Edwardsa i Caroline Ainsworth – z których żadne nie wiedziało o jakimkolwiek interesie –  zostawiając dwójkę z taką traumą, że teraz chcą wyprowadzić się z tej okolicy.

Okoniewski uderzył pana Edwardsa w twarz, zostawiając go z podbitym okiem, dodając: „Wiesz, za co to, jeśli nie oddasz pieniędzy, znowu dostaniesz”.

Wyciągnął zapalniczkę, podpalił drzwi pana Edwardsa i powiedział: „Jeśli nie zapłacisz, wrócę i podpalę to miejsce z tobą w środku”.

Następnie Okoniewski podszedł do drzwi Caroline Ainsworth i próbował wejść do mieszkania.

Pani Ainsworth powiedziała, że ​​była sama z dwójką dzieci 5-latkiem i rocznym, więc była „zaniepokojona”. Okoniewski wsunął jedną stopę pomiędzy drzwi i powiedział: „Mój brat ukradł 2000 funtów mojej matce i muszę wejść do środka.”  Kobieta zawołała swojego Dobermanna, żeby odstraszył intruza i zadzwoniła po policję.

Obrońca Chris Johnson, powiedział, że Okoniewski nie pamiętał wydarzeń tamtej nocy po wypiciu alkoholu, ale czuł się „zdesperowany”. Nie miał „zamiaru zachowywać się w ten sposób ponownie”.

Okoniewski – który przyznał się do winy w dniu, w którym miał rozpocząć się proces – został skazany na 18 tygodni. Musi też zapłacić po 200 funtów poszkodowanym osobom i nie może kontaktować się z żadnym z nich przez dwa lata. Nie może zbliżać się w okolice Westminster Road, Ellesmere Port przez następne dwa lata.

Katarzyna Cz.

 

21 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime