Dawid Kutek, skazany na dożywocie Bradford

Dawid Kutek, skazany na dożywocie Bradford

 

Morderca skazany na dożywocie z możliwością wyjścia po 17 latach za „nieczułe i tchórzliwe” morderstwo

Mężczyzna, który zabił ojca-trójki przez okrutne kopanie w głowę w „brutalnym i nieprzerwanym ataku”, został skazany na dożywocie z możliwością ubiegania się o zwolnienie po niecałych 17 latach.

Polski obywatel Dawid Kutek, 33 lata, został uznany za winnego zamordowania Tadeusza Paca, 39, który zmarł w Bradford 12 listopada zeszłego roku.

Kutek zaprzeczył popełnieniu przestępstwa, ale ława przysięgłych w sądzie koronnym w Bradford potrzebowała tylko 45 minut, aby wydać jednogłośny wyrok w tym miesiącu.

Prokurator Peter Moulson QC powiedział, że podczas pobytu w mieszkaniu Kutka na Ashgrove, przy Great Horton Road, Pac został śmiertelnie zaatakowany.

Pozwany i jego ofiara byli w grupie mężczyzn, którzy wcześniej tego dnia zgromadzili się przed sklepem monopolowym na Morley Street. Pan Moulson powiedział, że Kutek przejawiał „słowną agresję” wobec pana Paca, błędnie wierząc, że ten drugi jest „trawą”.

Trzej mężczyźni – Kutek, Pac i Marek Stańko – wrócili do mieszkania, aby dalej pić, gdzie doszło do „dość spontanicznego” ataku.

Katarzyna Cz

24 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime