Dawid Kutek oskarżony o zamordowanie Tadeusza Paca. Bradford

Dawid Kutek oskarżony o zamordowanie Tadeusza Paca

 

Oskarżony o morderstwo „nie wiedział” że 999 to numer pogotowia ratunkowego.

Mężczyzna oskarżony o morderstwo powiedział, że nie zadzwonił pod 999, ponieważ „nie wiedział, że można go użyć”, aby zadzwonić na pogotowie w Wielkiej Brytanii, po tym jak znalazł martwego człowieka w swojej kuchni.

Dawid Kutek, 32-latek z Ashgrove, powiedział, że zawsze dzwonił pod 111 lub 112, kiedy potrzebował pomocy w ciągu ostatnich dziesięciu lat, kiedy mieszkał w Wielkiej Brytanii.

Obecnie jest sądzony w sądzie koronnym w Bradford, oskarżony o zamordowanie Tadeusza Paca 39, 12 listopada ubiegłego roku.

Prokurator Peter Moulson QC powiedział, że Kutek wiedział, że ze służbami ratunkowymi można skontaktować się dzwoniąc pod numer 999, bo Kutek już wcześniej dzwonił pod ten numer, na co Kutek odpowiedział, że używał tego numeru w Polsce, ale nie w  Wielkiej Brytanii.

 

Ława przysięgłych dowiedziała się wcześniej, że znaleziono krew na skarpetkach i sandałach noszonych przez Kutka, a on powiedział, że miał sandały na nogach, kiedy próbował udzielić Pacowi pierwszej pomocy.

Na pytanie pana Moulsona, czy jego sandał miał kiedykolwiek kontakt z twarzą pana Paca, Kutek powiedział:

„Nie. Nie kopnąłem ani nie naciskałem jego twarzy w żaden sposób. Mój but czy stopa nie miały kontaktu z głową pana Paca.”

Kutek powiedział też, że czuł się „pod presją” na przesłuchaniu policyjnym, a pan Moulson zapytał go:

„Czy presja spowodowana była faktem, że ​​kopnąłeś i zabiłeś Paca?”

W odpowiedzi Kutek powiedział: „Z ręką a sercu mogę powiedzieć, że nie zabiłem go.”

Proces trwa.

photo/thetelegraphandargus

Katarzyna Cz

 

10 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire