Dawid Kancyr znaleziony martwy w górach Cumbrii

Dawid Kancyr znaleziony martwy w górach Cumbrii

 

Skafell Pike: Znaleziono ciało podczas poszukiwania zaginionego wspinacza amatora

Dawid Kancyr, 28 lat, był ostatnio widziany na Wasdale Head, u podnóży Scafell Pike, około 16:30 w sobotę.Znajomi i krewni powiedzieli policjantom z Kumbrii i górskim zespołom ratowniczym z Krainy Jezior, że wyruszył w góry w ostatni weekend i od tamtej pory nikt nie miał od niego żadnych wieści.

Dawid był zatrudniony przez przewoźników mrożonek NFT Distribution LTD z siedzibą w Daventry w Northamptonshire jako pracownik logistyczny.

Jego strona na Facebooku jest zapełniona zdjęciami z letnich wędrówek po malowniczym paśmie górskim w Krainie Jezior. Jedna fotografia wydana przez policję w Kumbrii w ramach poszukiwania osób zaginionych pokazuje Dawida w koszulce z napisem „Zdobyłem Snowdon”.

Ciało nie zostało jeszcze zidentyfikowane, a śmierć nie jest traktowana jako podejrzana.

Scafell Pike jest najwyższym szczytem Anglii, ma wysokość 978 metrów nad poziomem morza i znajduje się w Parku Narodowym Lake District w Southern Fells.Jest to również jeden z trzech szczytów brytyjskich do zdobycia w ramach Wyzwania Trzech Szczytów Krajowych – pozostałe dwa to Snowdonia w Walii i Ben Nevis w Szkocji.

Scafell Pike

Nadinspektor Justin Bibby z policji w Kumbrii powiedział, że osoby chodzące po górach nie powinny ich nigdy lekceważyć i zawsze przygotować się przed wyjściem.

„Jesteś odpowiedzialny za swoje bezpieczeństwo w górach”, powiedział.„Należy mieć odpowiednie wyposażenie i jedzenie, i wiedzieć jak go używać. Naszym priorytetem jest twoje bezpieczeństwo. „

Katarzyna Cz

17 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime