Davis ogłasza ​​KAŻDY scenariusz Brexitu to lepszy niż zostanie w kajdanach do UE

David Davis ogłasza, że ​​KAŻDY scenariusz Brexitu będzie lepszy niż pozostanie w kajdanach do UE

 

DAWNY Sekretarz Brexit David Davis powiedział że Brexit nie będzie  szkodliwy dla przyszłości Wielkiej Brytanii poza blokiem, twierdząc, że jakikolwiek wynik negocjacji będzie lepszy niż pozostanie w UE.

Mówiąc o TalkRadio, David Davis twierdził, że pomimo propozycji Theresy May planu Brexitu choć nie będzie w pełni o jaki zagłosowali Brytyjczycy w referendum, to wynik będzie nadal lepszy niż pozostanie w bloku brukselskim.

Były sekretarz Brexit, który zrezygnował z protestu przeciwko propozycji premiera kontroli Brexitu przez UE gdyż, argumentował, że handel w Wielkiej Brytanii bez wątpienia rozkwitnie poza UE.

Powiedział: „Większość naszego handlu trafia do reszty świata, wzmocnimy te rzeczy.

„Myślę, że pod pewnymi warunkami będziemy mieli lepszą pozycję poza EU. Ale nadal uważam, że propozycja Checkers, z którą przeciwstawiłem się bardzo stanowczo w tym dniu, nie spełni zobowiązań, które otrzymaliśmy od ludzi.

 

„I to jest podstawowy problem.”

Sekretarz Brexit Dominic Raab podkreślił w czwartek, że porozumienie jest „w naszych celach” i że „około 80 procent spraw” stojących na drodze umowy o wycofaniu się zostało rozwiązanych.

Pan Raab wygłosił w Londynie przemówienie, w którym przedstawił serię 25 uwag technicznych nakreślających plany awaryjne dla przedsiębiorstw i przemysłu, aby przygotować się do nagłego wyjścia z UE. Powiedział: „Jasno stwierdziliśmy, że jeśli negocjacje nie doprowadzą do optymalnego wyniku nadal będziemy odpowiedzialnym europejskim sąsiadem i partnerem.

CO bez umowy :

Brytyjskie firmy będą musiały zadeklarować cały import z kontynentu i zapłacić cła, traktując również kraje UE jako „kraje trzecie” po braku Brexitu, zgodnie z jednym z artykułów Brexit.

Firmy będą musiały stosować te same procedury celne, co podczas importowania towarów z kraju spoza UE

„Oznacza to, że w przypadku towarów wwożonych do Wielkiej Brytanii z UE wymagane będzie zgłoszenie celne. kontrole mogą być przeprowadzane, a wszelkie opłaty celne muszą zostać opłacone. ”

Oto jego wypowiedz dzisiaj w radio 

Konrad W

 

 

23 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *