David Cameron mówi, że nie żałuje referendum w sprawie UE

David Cameron mówi, że nie żałuje referendum w sprawie UE

 

David Cameron powiedział, że nie żałuje, że odwołał się do referendum w sprawie Brexitu pomimo chaosu spowodowanego przez głosowanie w sprawie opuszczenia UE.

Były premier powiedział, że poparł Theresę May, przygotowując się do głosowania dziś wieczorem.

Cameron  powiedział, że referendum było wynikiem obietnicy złożonej w 2013 roku.

Przyznał jednak, że żałuje „trudności i problemów, które staramy się wprowadzić w życie”. Były polityk przewodził grupie Remain w referendum i zrezygnował, gdy ludzie głosowali od 52% do 48%, by opuścić blok. Od tego czasu jego następczyni, pani May, negocjowała umowę o wycofaniu z Brukselą, która została odrzucona w przeważającej większości 432 głosami na 202 zeszłej nocy.

Pomimo chaosu rozgrywającego się w parlamencie, Cameron powiedział BBC:

„Nie żałuję, że w referendum. „Ta była obietnica, którą złożyłem dwa lata przed wyborami powszechnymi w 2015 r., została włączona do manifestu, została uchwalona w Parlamencie. „Oczywiście żałuję, że przegrałem to referendum.

Głęboko tego żałuję. „Prowadziłem kampanię na rzecz pozostania w Unii Europejskiej i oczywiście żałuję trudności i problemów, które mamy, próbując wdrożyć wynik tego referendum”.

 

 

Konrad W

 

16 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  1. nastepny baran David Cameron to on chcial wyjscia z unii zmienil zdanie jak wyszly najaw machloje podatkowe , sam mowil ze anglia nie bedzie nic podpisywac bo wychodzi z unii tak mowil , to on odpowiada za ten balagan i powinien zostac rozliczony z tego