Daty otwarcia szkół, pracy, lotnisk na Wyspach Brytyjskich.

Daty otwarcia szkół, pracy, lotnisk na Wyspach Brytyjskich.

 

Według Brytyjskich mediów jest już plan kiedy Wielka Brytania będzie wracała do normalnego życia po blokacie kraju przez coronawirusa.

Plan obejmuje 3 stopniowy powrót do życia jednak stare i wrażliwe osoby mogą spotkać się z nieograniczoną blokadą, chyba że wkrótce zostanie opracowana szczepionka.

Niektórzy urzędnicy są zaniepokojeni ludzmi w wieku powyżej 70 lat, a osoby o złym zdrowiu mogą wymagać ochrony przez okres do 18 miesięcy, nawet po zniesieniu wielu ograniczeń.

 Boris Johnson powiedział, że powróci, aby wyprowadzić Wielką Brytanię z blokady  i może wrócić już w przyszłym tygodniu a  a perspektywa stosowania leków przeciwwirusowych jest juz testowana.

Osoby dojeżdżające do pracy nosiłyby maski i rękawiczki w transporcie publicznym, a środki do dezynfekcji rąk – w pociągach. Czasy pracy byłyby rozłożone w czasie, aby zminimalizować zatłoczenie w godzinach szczytu.

 

Według Iaina Duncana Smitha, byłego przywódcy torysów,  rząd zrobił znakomicie, aby skoncentrować się na opanowaniu pandemii koronawirusa. Dobrze sobie poradzili, ale to nie znaczy, że wszystko poszło dobrze.Brytyjczycy zaufali rządowi podczas tej pandemii, teraz rząd musi zaufać narodowi brytyjskiemu, gdy planuje odblokować blokadę. 

Oto wykaz dat zdjęcia blokady – obecnie możesz opuścić dom tylko aby kupić jedzenie:

11 maj – Pierwsza tura:

– otwarcie  sklepów małych które nie były spozywczymi – otwarcie magazynów – otwarcie zakładów fryzjerskich – przedszkola

25 maj – Druga tura:

– otwarcie biznesów do 50 pracowników – dystans 2 metrów miedzy ludzmi ma zostać zniesiony – szkoły otwarte – restauracje otwarte z ograniczoną ilość klientów

15 czerwiec – Trzecia tura:

– wesela i pogrzeby otwarte z możliwośćia więcej ilości ludzi – siłownie, baseny, kina , teatry otwarte – puby wszystkie otwarte z restrykcjami ilosci osób.

Przygotowano 3 kolorowe czasy wyjścia z blokady. photo/the sun.

Konrad W

 

19 kwietnia 2020