Darmowy prąd w weekendy dla klientów British Gas

Wielka Brytania

Nowość

Darmowy prąd w weekendy dla klientów British Gas

British Gas oferuje darmowy prąd przez osiem godzin w weekendy dwóm milionom klientom, którzy mają zainstalowane tzw. inteligentne liczniki.

Klienci będą mogli wybrać sobotę, albo niedzielę, między 9.00 a 17.00, aby skorzystać z bezpłatnego prądu.

British Gas podkreśla, iż konsumenci powinni zaoszczędzić na tym około £60 rocznie.

Niemniej, eksperci powiedzieli, że oferta British Gas będzie niekoniecznie najtańszą na rynku i poradzili ludziom, aby rozejrzeli się za innymi dostawcami energii, bowiem mogą znaleźć niższą ofertę gdzie indziej.

Większość z 11 milionów klientów British Gas nie będzie się jednak kwalifikowała od razu do skorzystania z tej oferty, ponieważ tylko 2,4 mln. z nich ma zainstalowane obecnie inteligentne liczniki.

Oferta ta została przedstawiona po tym, jak British Gas ogłosił w kwietniu, że stracił 224.000 klientów w ciągu pierwszych miesięcy 2016 roku.

Po raz pierwszy inteligentne liczniki umożliwiają firmom, które dostarczają energię elektryczną obliczenie, kiedy ludzie korzystają z prądu.

W sumie 53 mln. inteligentnych liczników ma zostać zainstalowanych .

gasd

Firma powiedziała, że instalacja inteligentnego licznika jest możliwa dla każdego, kto chce przejść na nową taryfę, o ile jest do tego uprawniony.

British Gas jest największą firmą w Wielkiej Brytanią dostarczającą energię elektryczną i gaz, a także świadczącą inne usługi domowe.

Klienci będą mogli wybrać sobotę, albo niedzielę, między 9.00 a 17.00, aby skorzystać z bezpłatnego prądu.

Jednym słowem warto zostać klientem British Gas i korzystać z bezpłatnej energii.

Barbara Klaudia Sitko

1 lipca 2016