Darmowe uniewerystety, 32 godziny pracy w UK obiecuje Jeremy Corbyn przed wyborami.

Darmowe uniewerystety, 32 godziny pracy w UK obiecuje Jeremy Corbyn przed wyborami.

 

Coraz wiecej ciekawych zeczy proponuja politycy w UK przed wyborami 12 grudnia 2019 roku.

W  Birmingham, zaoferował program „prawdziwych zmian” wraz z politykami z Partii Pracy na pokolenia.

 Powiedział publiczności, że „wszyscy wygramy”, jesli Partia Pracy wygra i zostanie Premierem po wyborach powszechnych w przyszłym miesiącu, przysięgając, że przejmie „osobiste interesy” i „stanie w obronie innego rodzaju społeczeństwa”.

Do jego priorytetów należy zniesienie czesnego uniwersyteckiego.

Plany Labour obiecują również zlikwidować Universal Credit, po tym jak krytycy skarżyli się, że system doprowadził do wzrostu bezdomności i korzystania z banków żywności, ze względu na pięciotygodniowy okres oczekiwania osób ubiegających się o odszkodowanie przed otrzymaniem funduszy.

”105-stronicowy manifest przedstawia plany tego, co według partii było„ programem inwestycyjnym na największą skalę we współczesnych czasach ”, mającym na celu finansowanie miejsc pracy i przemysłu przyszłości.blokiem.

W ramach swojej „zielonej rewolucji przemysłowej” partia zobowiązała się do stworzenia 320 000 praktyk w branżach odnawialnych podczas pierwszej kadencji. Zainwestuje w nową energię słoneczną, pływową i wiatrową. Ulepszy również prawie wszystkie 27 milionów brytyjskich domów do najwyższych możliwych standardów wydajności energetycznej.

Manifest ma również na celu zniesienie tak zwanego „podatku od sypialni” i położenie kresu zamrożeniu świadczeń w wieku produkcyjnym, a także wprowadzenie 32-godzinnego tygodnia pracy .

Corbyn podkreślił, że radykalna zmiana jest konieczna, aby poradzić sobie z „przerażającym poziomem ubóstwa”, przed którym stoi obecnie ten kraj.

Powiedział: „Ten manifest jest najbardziej radykalnym i ambitnym planem przekształcenia naszego kraju od dziesięcioleci.

‚W wybory dające szansę na prawdziwą zmianę raz w pokoleniu, możemy zakończyć prywatyzację i uratować naszą NHS. „Możemy uporządkować Brexit i zbliżyć nasz kraj. „Możemy poradzić sobie z sytuacją kryzysową, która zagraża nam wszystkim. I możemy przepisać zasady naszej gospodarki, aby działały dla wielu, a nie dla kilku.

 

Partia powiedziała, że ​​kierowcy otrzymają nieoprocentowane pożyczki na samochody elektryczne.

Partia Pracy zobowiązała się do podniesienia podatków dla najbogatszych w społeczeństwie w celu zwiększenia NHS.Chce także przeszkolić nową generację lekarzy ogólnych – zwiększyć liczbę miejsc szkoleniowych z 3500 do 5000. Partia Pracy powiedziała również, że zniesie opłaty za parkingi szpitalne w Anglii. Inne kluczowe punkty:

Partia Pracy obiecała podnieść minimalną płacę do „rzeczywistej” płacy minimalnej w wysokości 10 funtów za godzinę dla wszystkich pracowników od 2020 r.

 

Konrad W

 

 

21 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *