Darmowe Polskie biuro pomocy, Communities Advice Centre, Barbara Perry, Yorkshire

Darmowe Polskie biuro pomocy na Północy Anglii

 

Nazywamy się Communities Advice Centre i jesteśmy tu żeby Wam pomóc!

Jesteśmy wielojęzycznym przedsiębiorstwem społecznym z biurami prosperującymi już w Scunthorpe, Grimsby i Walsall ale można się z nami kontaktować z całej Anglii.

Naszym głównym celem jest pomoc ludziom w potrzebie a nie zysk finansowy, więc możecie liczyć na nasze pełne zaangażowanie! Mamy za sobą lata doświadczeń, miły i wyrozumiały personel, który nie osądza, a wręcz przeciwnie – doradzi.

Communities Advice Centre zostało założone 3-go sierpnia 2012r. w Scunthorpe przez Panią Barbarę Perry, która jest lokalną osobą działającą społecznie, a od roku 2015 również radną w North Lincolnshire.

Pani Barbara od 2005 roku pomaga ludziom w codziennych problemach i to właśnie ona zauważyła potrzebę stworzenia organizacji, która spełniłaby to zadanie ze względu na dotychczasowy brak dostępnej pomocy dla obywateli z Europy Wschodniej i Środkowej. Projekt okazał się sukcesem, a dwa lata pózniej, zostalo otwarte nowe biuro w Grimsby, które ciągle rośnie w siłę.

Nasze przedsiębiorstwo zostało przyjęte jako innowacyjny biznes w branży do prestiżowej szkoły dla biznesmenów społecznościowych SSE Lloyds TSB.

W ciągu ostatnich czterech i pół roku pomogliśmy wielu osobom z różnych środowisk kulturowych i jesteśmy rekomendowani przez naszych współpracowników. Naszymi głównymi celami są porady w prawie zasiłkowym, porady prawne na terenie Wielkiej Brytanii, tłumaczenia oraz reprezentacja (np. w sądzie lub trybunale), pomoc w tworzeniu nowych możliwości dla społeczeństwa, pomoc w nauce języka angielskiego, zatrudnieniu oraz ostatnio bardzo popularna księgowość dla osób z własną działalnością gospodarczą lub firmą.

Jesteśmy także silnie zaangażowani w udział w lokalnych wydarzeniach. W tym roku, poraz drugi, jesteśmy organizatorami Międzynarodowego Dnia Dziecka. Ostatni rok okazał się dużym sukcesem. Lokalne organizacje i biznesy przyłączyły się do naszego przedsięwzięcia, a liczba uczestników (rodziców z dziećmi) przekroczyła liczbę ponad 1000 osób.

Jako przedsiębiorstwo społeczne, wszystkie nasze zyski są wykorzystywane by pomagać ludziom w postaci darmowego serwisu. Klientom, których dochód nie przekracza £100 na tydzień przysługuje darmowa pomoc i porada. Klienci, którzy nie kwalifikują się na darmowy serwis mają możliwość wyboru systematycznych cotygodniowych płatności, które nie będą obciążeniem dla domowego budżetu.

W styczniu nasza organizacja otrzymała pożyczke inwestycyjną z Key Fund na otwarcie nowego biura w Walsall. Tak wiec od przyszłego miesiąca bedzie można nas znaleść równiż i tam.

Siedziba naszego biura się znajdowała pod adresem:  130a Lichfield Street, Walsall, England, WS1 1SY.

 

pery

To miejsce zostało nam udostępnione przez naszych nowych partnerów: firmę Notus Financial, którzy zaoferowali dla nas miejsce bez dodatkowych opłat abyśmy mogli pomagać ludziom w potrzebie. W raz z rozbudową, już w krotce będziemy poszukiwać przyjaznych, bystrych i entuzjastycznych ludzi do naszej drużyny! Wiec miej nas na oku!

Zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem tel. 0300 777 0770

lub via email: communitiesadvicecentre@hotmail.com

Pomożemy ci w różnych problemach na terenie Wielkiej Brytanii

Znajdziecie nas również na naszej stronie internetowej: www.cac-online.org.uk

21 lutego 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire