Dariusz Michałowski czy zabity w Wakefield? Policja nie daje za wygraną

Huddersfield

Dariusz Michałowski zamordowany w Wakefield ? Policja nie daje za wygraną

To dochodzenie pokazuje że Policja nie odpuszcza nawet jeśli stało się coś 5 lat temu.

Policja ujawnia dlaczego zaginiony Dariusz Michałowski mógł zostać zamordowany.

Policja ujawniła, iż Polak, który zniknął ze swojego domu w Birkby więcej niż pięć lat temu mógł zostać zamordowany.

Wraz z apelem policji o wszelkie informacje w sprawie zaginionego Dariusza Michałowskiego, ujawniono, iż mógł on zostać zabity, chociaż jego ciało nie zostało dotąd znalezione. Detektywi poinformowali bowiem, że w maju ubiegłego roku funkcjonariusze aresztowali trzech mężczyzn pod zarzutem zamordowania Polaka, który był w wieku 44 lat, kiedy zniknął.

 

Mężczyźni, 31-latek z Barnsley, 38-latek z Halifax i 35-latek z Liversedge, zostali zatrzymani, a następnie zwolnieni bez postawienia zarzutów, chociaż wciąż istnieje wiele niejasności oraz pytań bez odpowiedzi.

Zatrzymania te nie zostały wtedy podane do publicznej wiadomości.

Policja ujawniła także, że ​​Michałowski zgłosił policji w lutym 2011 roku, miesiąc przed jego zniknięciem, iż został zaatakowany.

Rzecznik policji powiedział, iż po intensywnym dochodzeniu, które było prowadzone zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce, zdecydowano o ponownym rozpatrzeniu jego sprawy. Ponadto podkreślił, iż przeprowadzono rozległe poszukiwania kiedy zaginął w obszarze Birkby. Mimo tego nigdy nie udało się go odnaleźć, a jego ciało nie zostało znalezione.

Michałowski, który przybył do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował jako ogrodnik w posiadłości koło Nostell Priory Wakefield, był w stałym kontakcie z żoną i córką w Polsce.

 Oto ulica Macaulay Road, Birkby /photo examiner

h2

Ostatnim razem przed zaginięciem był widziany w jego domu na Macaulay Road w Birkby w niedzielę 13 marca 2011 roku około godziny14.30. Gdy zniknął zostawił wiele rzeczy w swoim domu, w tym paszport.

Każdy kto posiada jakiekolwiek informacje w sprawie zaginięcia Polaka, proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101. Policja nie daje za wygraną i chce rozwiązać zagadkę zniknięcia Polaka dlatego apeluje ponownie o pomoc.

Barbara Klaudia Sitko

photo/ examiner

michalowski

9 grudnia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire