Dariusz Jagielo pijany dotykał kobiete w kościele. Cambridgeshire

Dariusz Jagieło pijany dotykał kobiete w kościele. Cambridgeshire

 

Dariusz Jagieło lat 54, ojciec dwójki dzieci z z Ely Road, przyznał się do napaści na tle seksualnym, ale twierdził, że był „zbyt pijany”, by pamiętać, co się stało.

Powiedział Sądowi Pokoju w Huntingdon, że żałuje tego incydentu i „nigdy wcześniej czegoś takiego nie robił”.

Kate Hatton, prokurator, powiedziała sądowi, że pijany Jagielo zjawił się w katedrze około 16.15   października podczas prywatnego wydarzenia i został poproszony o opuszczenie przez personel

„W tym momencie oskarżony objął kobietę ramionami, pocałował w policzek, chwycił za włosy i po omacku ​​dotknął lewej piersi” – powiedziała.

Kate Hatton, prosecuting, told the court that a drunken Jagielo had turned up at the cathedral at about 16:15 BST on 15 October during a private event, and had been asked to leave by a member of staff.”It was at this point the defendant put both arms around her, kissed her cheek, grabbed her hair and groped her left breast,” she said.

Przemawiając przez polskiego tłumacza, Jagielo powiedział  że był na przyjęciu urodzinowym i wypił „pół litra wódki”.„Nie pamiętam szczegółów tego dnia, ponieważ byłem pijany” – powiedział.

Sąd słyszał, że często pojawiał się w katedrze z XII wieku.

Jagieło musi przejść 25 dni rehabilitacji i 100 godzin nieodpłatnej pracy. Został również obciążony kosztami 485 funtów.

Ely Cathedral

Konrad W.bbc

 

10 marca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Crime