Damian Klasiński zostanie skazany za śmierć radnego.Kildare

Damian Klasiński zostanie skazany.

 

Kierowca zostanie skazany za spowodowanie śmierci radnego z Kildare.

Kierowca, który potrącił ze skutkiem śmiertelnym radnego okręgu w Kildare, zostanie skazany w późniejszym terminie.

Damian Klasinski, 29 lat, z The Oaks, Newbridge, przyznał się do winy za niebezpieczną jazdę, która spowodowała śmierć 65-letniego Willie Crowley w dniu 15 grudnia 2015 roku.

Sąd dowiedział się, że Klasinski ma na koncie 13 wyroków skazujących za prowadzenie pojazdu bez prawa jazdy i brak ubezpieczenia.
Jak doniesiono sądowi ,tego dnia pan Crowley wypił 5 piw w lokalnym pubie, ale na pewno nie był pijany gdy doszło do wypadku. Do zdarzenia doszło nocą. Kiedy uderzył w niego samochód Crowley przechodził przez ulicę w Eyre Street w Newbridge. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł trzy dni później.

Klasinski uciekł z miejsca wypadku, ale pasażerowie samochodu złożyli zeznania obciążające go.

Został aresztowany następnego dnia po tym jak znaleziono go ukrywającego się w szafie w domu przyjaciela.

Obrońcy Klasinskiego twierdzili, że był on w „stanie zaślepiającej paniki”, gdy uciekł z miejsca zdarzenia i miał wyrzuty sumienia.

Po aresztowaniu zeznał, że oślepiło go światło nadjeżdżającej z naprzeciwka furgonetki i że Crowley wyszedł zza furgonetki. Klasinski skręcił gwałtownie, żeby uniknąć zderzenia, ale nie zdążył zahamować.

Oskarżony twierdzi, że jechał z dozwoloną prędkością 50 km/h, jednak dwie z czterech innych osób, które były w samochodzie razem z nim, twierdzą, że jechał od 60 do 80km/h.

Żona zabitego, Clare Doyle Crowley w oświadczeniu dla sądu odniosła się do bezsensowności śmierci jej męża z rąk człowieka tak nieodpowiedzialnego. Podczas gdy jej mąż leżał w szpitalu umierając, oskarżony ukrywał się w szafie, zamiast oddać się w ręce policji.

Obrońcy przeprosili w imieniu Klasyńskiego i dodali, że ​​zdał sobie sprawę z tego, jaką stratę spowodowały jego czyny. Powiedzieli, że jest pełen skruchy, jak wynika z jego wcześniejszego przyznania się do winy. Zwrócili się do sędzi , aby rozważyła wyrok w częściowym zawieszeniu, zamiast długotrwałego zakazu prowadzenia pojazdów, ponieważ miałoby to wpływać na perspektywy zatrudnienia w przyszłości.

Sędzia Melanie Greally powiedziała, że jest świadoma, że rodzina zabitego przeżywa ciągle przerażające wydarzenia z grudnia 2015 r., Ale każda sprawa jest inna i musi być oceniana na podstawie własnych faktów.

Wyrok ogłoszony zostanie w piątek 12 maja.

Katarzyna Cz.

5 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime