Czy zakochał się? Łukasz Herba i 25 lat więzienia za porwanie modelki

Czy zakochał się?

Łukasz Herba z Birmingham – grozi mu 25 lat więzienia za porwanie modelki

 

Monitoring nagrał brytyjską modelkę Chloe Ayling, kiedy szła ze swoim „porywaczem” ręka w rękę, w dniu, w którym została uwolniona.

20-letnia modelka, ubrana w biały T-shirt i dżinsy, została sfotografowany z Łukaszem Herba na chwilę przed tym, jak zostawił ją w konsulacie brytyjskim w Mediolanie.

Panna Ayling robiła zakupy ze swoim 30-letnim porywaczem, ale nie podjęła żadnej próby ucieczki ani podniesienia alarmu.Później mężczyzna towarzyszył modelce w drodze do brytyjskiego konsulatu, gdzie zostawił ją i próbował odejść. Pracownicy konsulatu zatrzymali go, zanim zdołał uciec.

Nagranie pary idącej do konsulatu zostało również pokazane podczas procesu w Mediolanie wraz z innymi nagraniami CCTV Herby, gdy był w Mediolanie.Panna Ayling twierdzi, że została odurzona i wepchnięta na tył samochodu przez Herbę, gdy pojawiła się na fałszywej sesji zdjęciowej.

W końcu została zwolniona pięć dni później, ale zanim do tego doszło, wybrała się na zakupy z Herbą, co spowodowało spekulacje, że porwanie było chwytem reklamowym.Pierwszego dnia procesu Herby w Mediolanie włoski policjant powiedział sądowi, że oskarżony zadzwonił do agenta Ayling, Phila Greena, i zażądał 230 000 funtów za jej bezpieczny powrót.

W późniejszym mailu Herba powiedział Greenowi, że ma termin na znalezienie pieniędzy na okup za Ayling.Przedstawiając sprawę prokuratury przeciwko Herbie, zastępca komisarza policji Serena Ferrari powiedziała, że ​​modelka miała być sprzedana przez Internet, a wirtualna waluta Bitcoin miała być użyta do dokonywania jakichkolwiek płatności.

Herba twierdził, że ​​Ayling była dobrowolnym uczestnikiem porwania, a wszystko było chwytem reklamowym, który miał pomóc jej w rozwoju kariery modelki.Wniosek obrony został odrzucony przez sąd, a Ayling nie została powołana na świadka. Zamiast tego prokuratorzy będą polegać na złożonych przez nią zeznaniach.

Tymczasem dokumenty sądowe otrzymane przez MailOnline wskazują, że pani Ayling miała kontakt z jej domniemanym porywaczem dwa lata przed jej uprowadzeniem.

Herbie grozi do 25 lat więzienia, jeśli zostanie skazany za porwanie.

Sądowi powiedziano, że porwanie zostało zaplanowane na kilka tygodni, a wszystko było na miejscu, gdy Ayling przybyła do Mediolanu 10 lipca.Ferrari powiedziała, że ​​policja była w stanie znaleźć odległe gospodarstwo, w którym Ayling była przetrzymywana przez sześć dni, używając GPS z samochodu Volvo użytego podczas porwania.

W gospodarstwie znaleźli odciski palców Herby i jego brata. Ferrari, pierwsza z 50 świadków na rozprawie, powiedziała, że ​​e-maile Herby i jego brata pokazały, że rozmawiali o tym, jak Ayling powinna być traktowana.W jednym mailu Michał powiedział, że Herba powinien być uprzejmy dla Ayling, ponieważ byłaby bardziej zgodna i chętna do współpracy. Rozprawa zostanie wznowiona 19 lutego.

Oto zdjecie jak modelka idzie z Polakiem na komisariat za rękę

Chloe Ayling was pictured on CCTV holding hands with her alleged kidnapper the day before she was released, an Italian court has heard

Czy Polak się zakochał czy jednak porwanie było ukartowane ale przez kogo ?

 Polak z Birmingham czekający bez modelki już na wyrok grozi mu 25 lat.

Herba was pictured in a cage at the court in Milan today

Konrad W/ photo//dailymail

 

7 lutego 2018

1 komentarzy
  1. Z calym szacunkiem dla panny Chloe….on mi na porywacza nie wyglada, raczej Na zwyklego faceta ktory zglupial na punkcie polnagiej dwudziestolatki .Takich jest mnostwo na swiecie I prawie kazdy facet dal by sie omamic. A co do porwania ….wierze , ze to nie Lukasz sam wymyslil . Czego sie nie zrobi w tych czasach dla pieniedzy I slawy. Teraz ona kopnie Cie w dupe a Ty bedziesz ” kiblowal ” jakis czas. Warto bylo? X

Komentowanie jest wyłączone.