Czy w Polsce są wampiry? Zapytał brytyjczyk Home Office bo poznał Polkę

Czy w Polsce są wampiry? Zapytał brytyjczyk Home Office bo poznał Polkę

 

 

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych sporządziło listę najdziwniejszych zgłoszeń od Brytyjczyków za granicą w 2018 roku.

Home Office chce w ten sposób przypomnieć ludziom że bezpośrednia linia dotyczy tylko sytuacji kryzysowych.

Lista zawiera pytania na temat wszystkiego, od wampirów do Braveheart.
Biuro stwierdziło, że otrzymało ponad 330 000 zapytań od osób szukających pomocy i porad przez cały rok.

– Jedna pochodziła od osoby z Holandii, która miała pytania na temat fabuły filmu „Braveheart” z 1995 roku.

 – Kolejne dziwne wezwanie, które złożyło się na listę, zawierało skargę od osoby, która podróżowała na Wyspy Kanaryjskie, która chciała, aby Home Office przekonało jego hotel, by dał mu inny pokój po tym, jak zabłąkany kot włamał się do jego obecnego i uskoczył na swoim łóżku.

Inny mężczyzna poprosił biuro o rozmowę w gabinecie masażu w Bangkoku w jego imieniu po tym, jak zasnął podczas zabiegu i uznał, że nie powinien za to płacić.

 – Osoba we Włoszech chciała, aby pracownicy ambasady planowali jego wesele, w tym organizowanie kwiaciarni i bilety na papieża; 

 – Pewien mężczyzna zapytał, czy w Polsce istnieją wampiry, ponieważ kobieta, którą poznał on-line, zapytała, jakim jest typem krwi..

Mogę z przykrością potwierdzić, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie jest w stanie udzielić porady na temat wampirów, nieuczciwych zabłąkanych kotów lub surowych zawodników. A nasza zdolność do wdrażania warzywnych kiełbasek jest wciąż niestety niewystarczająca „- powiedział rzecznik Foreign Office w oświadczeniu dla RT.com.

„Ale z całą powagą, kłopoty za granicą mogą być zniechęcające i denerwujące. Jeśli znajdziesz się w nagłym wypadku w innym kraju, skontaktuj się z najbliższą brytyjską ambasadą,  lub konsulatem, a nasz personel konsularny zrobi wszystko, aby pomóc. „

Pracownicy konsularni powiedzieli, że również odpowiedzieli na wiele uzasadnionych wezwań pomocy, w tym 3400 osób hospitalizowanych za granicą, 4900 osób, które zostały zaaresztowane za granicą, i wydały ponad 29 600 nagłych dokumentów podróży.

Konrad W

 

19 stycznia 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *