Czy Niemcy wykiwają Polskę – panika ze strachu przed cłami na Brytanię

Niemcy

Niemiecki polityk ostrzega Merkel, że musi wynegocjować korzystną ofertę z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu

Angela Merkel została ostrzeżona przez swój własny rząd, że musi doprowadzić do dobrego porozumienia z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu, które byłoby kluczem do sukcesu gospodarczego w UE.

Niemiecki minister przyznał, że Wielka Brytania jest „jednym z najważniejszych partnerów handlowych” dla Niemiec i opuszczenie przez nią UE może stworzyć „wysokie ryzyko” dla gospodarki niemieckiej.

Bawarski minister gospodarki Ilse Aigner, powiedział:

„Musimy zrobić wszystko, aby rozwiązać wątpliwości, które się pojawiły. Musimy znaleźć sposoby, aby umieścić stosunki gospodarcze z Wielką Brytanią na nowym fundamencie bez załamań.”

 

Południowy region Niemiec jest bazą dla kluczowych firm, takich jak producenci samochodów BMW i Audi, a także branży elektronicznej Siemens które są sprzedawane do Wielkiej Brytanii.

A top German minister admitted Britain is “one of the most important trading partners” for the country and the UK leaving the bureaucratic bloc would be a “high risk” to the German economy. Bavarian economy minister Ilse Aigner said: “We have to do everything to address the uncertainties that have arisen… we have to find ways to put economic relations with the UK on a new foundation without fractures

Koncepcja ta pojawiła się po tym, jak ministrowie byli zachęcani sugestią Angeli Merkel odnośnie jej gotowości do kompromisu w sprawie swobodnego przemieszczania się w ramach umowy w sprawie Brexitu z Theresą May.

Minister z Bawarii Ilse Aigner powiedziała dosadnie, musimy znalezć rozwiązanie na handel z Niemiec z Brytanią bez żadnych załamań.

lisa

We have to find ways to put relations with the UK on a foundation without fractures

Ilse Aigner

Niemiecka kanclerz zasugerowała, że ​​UE musi omówić swoje przepisy umożliwiające swobodę ruchu dla całego bloku państw członkowskich, pomimo tego, że niektórzy przywódcy europejscy powiedzieli, iż jest to niemożliwe.

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker był nieugięty w sprawie środka, który jest jednym z podstawowych zasad Unii Europejskiej.

Premier Malty, który przejmuje rotacyjne przewodnictwo w Unii w styczniu, powiedział, że nie byłby gotów nagiąć zasady dotyczącej swobodnego przepływu osób.

Negocjacje z Brukselą zostały zepsute przez eurokratów starających się zapewnić Wielkiej Brytanii „szorstką” ofertę wyjścia.

Barbara Klaudia Sitko

junker

Podsumowanie:

Junker i Tusk chcą nakładać cła na Wielką Brytanię aby było widać, że kraj który wyszedł z UE zapłakał i było to przestrogą dla innych krajów. Niestety Biznes to Biznes.  Polska, Niemcy i Hiszpania sprzedają olbrzymie ilości produktów na wyspy, więcej oni sprzedają niż Brytyjczycy do ich krajów. W chwili nałożenia ceł na te produkty sprzedaż spadnie, zresztą Rząd w Londynie powiedział że musi zmienić proporcje. Obecnie 75% jedzenia jest sprzedawane na wyspy z Unii Europejskiej a 35% z innych krajów. Ma to zostać zmienione na 35% z Europy do 75% ze świata.W chwili kiedy to się stanie oj będzie bieda w krajach Unijnych…Az dziw bierze ze jeszcze nikt nie został zwolniony w Brukseli za doprowadzenie do Brexitu.

Aby nie okazało się tak że Bruksela nałoży cła, Polskie produkty i Hiszpańskie zostaną ograniczone na sprzedaż na wyspy a Niemiecki biznes okrężną drogą dogada się z Brytyjczykami.

Jednym słowem wszyscy w Brukseli chcą aby nałożyć cła na produkty Brytyjskie wyjeżdżające do Unii Europejskiej, nałożyć wizy dla Brytyjczyków wyjeżdżających do Unii, mają oni dawać dalej prace i zasiłki dla pracowników biednych krajów Unijnych ale — Niemcy mają sprzedawać na wyspy towary bez ceł …. oto dewiza czerwonych w Brukseli….

Czy Niemcy wykiwają Polskie firmy sprzedające na wyspy po Brexit ? Najlepsze jest to iż w Brukseli posłużyli się Polakiem Szymańskim, który stwierdził że Brytania musi płacić za Brexit a sami w Niemczech szukają rozwiązania jak nie stracić handlu na rynku Brytyjskim.

O skandalu z Szymańskim w brytyjskiej prasie czytaj poniżej:

http://polskie-echo.com/konrad-szymanski-czy-drugi-tusk-chlopie-obudz-sie-litwa-szanowac-brytyjczykow/

Konrad W

28 listopada 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.