Cztery prawa brytyjskie, które wejdą w życie we wrześniu.

Cztery prawa brytyjskie, które wejdą w życie we wrześniu.

 

Nie widzisz ich, ale prawa są wokół nas.

Oto główne, które we wrześniu mają wejść w życie i ukształtować funkcjonowanie naszego społeczeństwa lub przynajmniej spróbować.

Koniec z uchylaniem się od płacenia podatków

Niepłacenie podatków jest złe i już nielegalne. Nowa ustawa, wprowadzona na mocy Ustawy o finansach karnych z 2017 r., pociąga za sobą odpowiedzialność przedsiębiorstw za przestępstwa popełnione przez swoich pracowników, którzy zachęcają lub pomagają w uchylaniu się od płacenia podatków przez inne osoby, takie jak klienci lub dostawcy.

Witryna finansowa Accountancy Age informuje, że kancelaria prawna Pinsent Masons stwierdziła, że ​​76% brytyjskich przedsiębiorstw nie zna nowych środków i musi podjąć działania, aby zminimalizować ryzyko wszczęcia postępowania karnego.

Nowa ustawa jest ścisła, a firmy będą odpowiedzialne nawet w przypadkach, gdy kierownictwo wyższego szczebla nie było ani związane, ani świadome nielegalnych czynów.

30 godzin bezpłatnej opieki nad dziećmi w tygodniu

Począwszy od tego miesiąca rząd zwiększa ilość bezpłatnej opieki nad dziećmi dla niektórych rodziców. Uniwersalne uprawnienie dla dzieci w wieku 3-4 lat to 15 godzin tygodniowo, ale dla rodziców pracujących, z dziećmi w wieku od 3 do 4 lat, którzy zarabiają łącznie mniej niż 100 000 funtów rocznie, ale pracują więcej niż 16 godzin w tygodniu, mogą żądać dodatkowych 15 godzin bezpłatnej opieki nad dziećmi.

Możesz złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej https://childcare-support.tax.service.gov.uk/par/app/applynow . Możesz też zadzwonić na infolinię pod numer 0300 123 4097.

Zmiany w petycji rozwodowej / rozwiązującej

Czy wszyscy moglibyśmy rozpocząć szybkie postępowanie rozwodowe online, przy minimalnej pomocy ze strony prawników? To może być realne.

Według  wydawcy prawnego Lexus Nexus, dramatyczna zmiana wyglądu i stylu tradycyjnego wniosku o rozwód została opisana jako „niewątpliwy prekursor rozwodu online”.

Główne zmiany uczynią dokument petycji „bardziej zrozumiałym dla laików”.

Familylaw.co.uk mówi, że będzie to „duża zmiana w przygotowaniu petycji o rozwód”, a zmiany oznaczają, że wielu klientów może samodzielnie się tym zając z ograniczonym zaangażowaniem swoich prawników.

Coroczne raporty Walijskich władz lokalnych usług socjalnych.

Na koniec coś niszowego. Jeśli należysz do władz lokalnych  świadczących usługi socjalne w Walii, to musisz wiedzieć, że sposób przekazywania rocznych sprawozdań został zaktualizowany i zacznie obowiązywać w tym miesiącu. Rząd sporządził przydatną listę kontrolną.

Katarzyna Cz

 

5 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK