Cztery osoby oskarżone o przemyt i morderstwo 39 osób w Essex

Cztery osoby oskarżone o przemyt i morderstwo 39 osób w Essex

 

Kierowca ciężarówki Maurice „Mo” Robinson pojawił się w sądzie za pośrednictwem łącza wideo po tym, jak został oskarżony o zabójstwo 39 osób.

25-latek stoi również w obliczu zarzutów spisku na drogach, spisku mającego na celu pomoc w nielegalnej imigracji i praniu pieniędzy.

Został aresztowany w zeszłym tygodniu po tym, jak znaleziono ciała 39 migrantów w jego przyczepie chłodniczej, którą pojechał do Grays w Essex.

Początkowo sądzono, że zmarli byli obywatelami chińskimi, ale od tego czasu ujawniono, że co najmniej 25 pochodziło z Wietnamu. Robinson z Laurel Drive w Craigavon ​​w Irlandii Północnej nie został poproszony o wniesienie skargi do sądu.

Został teraz tymczasowo aresztowany, gdzie pozostanie do 25 listopada.

Robinson pojawił się w sądzie magistrackim Chelmsford przez łącze wideo . Został następnie umieszczony w areszcie, gdzie pozostanie do 25 listopada, kiedy pojawi się w Old Bailey na prośbę i przygotowanie do procesu.

Policja w Essex potwierdziła dziś, że drugi kierowca ciężarówki, mający około 20 lat, aresztowany w sobotę w porcie w Dublinie, jest również „osobą zainteresowaną” w ich śledztwie. Rzecznik powiedział: „Kontaktujemy się z Gardą przez telefon, ponieważ ten człowiek jest obecnie przetrzymywany poza jurysdykcją prawa Anglii i Walii.”

Oficerowie wcześniej aresztowali także parę, w wieku 38 lat, z Warrington, Cheshire, którzy od tego czasu został zwolniony za kaucją do 11 listopada. Para, pochodząca z Republiki Irlandii, była podejrzana o podejrzenie 39 zabójstw i handlu ludźmi. Proces odbędzie się w Old Bailey .

W Belgii policja ściga kierowcę, który dostarczył kontener transportowy do Zeebrugge, portu, który opuścił przed przybyciem do Wielkiej Brytanii.

Policja odzyskała „ nieliczne” dokumenty tożsamości, dodając, że policja udostępni odciski palców wietnamskim władzom w celu przyspieszenia identyfikacji. Wcześniej informowano, że wielu nosiło fałszywe paszporty i dokumenty, które podały swoją narodowość jako Chińczycy. 

Kilka wietnamskich rodzin już zgłosiło się, by powiedzieć, że wierzą, że ich krewni należą do umarłych. Nie wiadomo, kiedy ofiary weszły do ​​przyczepy, gdzie temperatura może spaść nawet do minus 25 ° C, jeśli lodówka zostanie aktywowana. 

Po lewej kierowca ciężarówki po prawej para z Warringotn która kręciła biznes mając zarejestrowaną firmę w Bułgarii

Konrad W

Aż 39 ciał w kontenerze ciężarówki w Essex

Śmierć 39 w Essex. Szef z żoną aresztowani w Warrington koło Manchester

Konrad W

 

 

28 października 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *