Czas na III wojnę. Rosja z Iranem. Okręty USA w Korei Północnej

Czas na III wojnę. Rosja już z Iranem, Okręty USA i Chińskie w Korei Północnej

 

Idzie wojna to chyba każdy czuje kto śledzi choć od tygodnia politykę międzynarodową.

Po pierwsze.
Po ostatnich atakach wojsk amerykańskich w Syrii już w tym tygodniu Putin zacieśnia współpracę z Iranem.
Putin i Rouhani, w rozmowie telefonicznej, potępiają agresję USA w Syrii. Prezydent Rosji Władimir Putin i Iranu Hassan Rouhani stwierdzili w telefonie, że agresywne działania Stanów Zjednoczonych przeciwko Syrii nie są dopuszczalne i naruszają prawo międzynarodowe.Tylko czekać co wymyślą dwaj panowie.

Po drugie.
USA wysyłają zespół okrętów wojennych do Korei Północnej.CNN podaje, że amerykańska grupa okrętów wojskowych zmierza w kierunku zachodniego Oceanu Spokojnego w pobliżu Półwyspu Koreańskiego.
Ruch floty wojskowej jest odpowiedzią na niedawne prowokacje Korei Północnej.

Zaledwie kilka dni temu, Korea Północna wystrzeliła pocisk Scud. Korea przeprowadziła ostatnio kilka testów silników rakietowych, ponieważ poprawia swoją technologię rakiet balistycznych.
We wrześniu Korea Północna mówi, że z powodzeniem przetestowała głowicę nuklearną. Pyongyang twierdzi, że realizuje broń nuklearną, aby bronić się przed tym, co nazywa agresją USA.

Ruch flory USA odbywa się już po szczycie w spotkaniu prezydenta USA Trumpa z chińskim prezydentem Xi Jinping, gdzie Korea Północna była jednym z najważniejszych elementów planu.
Sekretarz stanu USA Rex Tillerson powiedział, że Trump i Xi zgodzili się na „pilność zagrożenia programem broni nuklearnej w Korei Północnej” ale zgodzili się wspólnie rozwiązać problem „pokojowo”.

Na kilka dni przed szczytem Trump ostrzegł, że Stany Zjednoczone były gotowe działać jednostronnie, aby powstrzymać program jądrowy Korei Północnej. Podczas gdy Stany Zjednoczone posiadają przytłaczającą siłę ognia w porównaniu z Koreą Północną, amerykański atak może narazić Koreę Południową na odwet od strony Północy.

Trump robi porządek na świecie .Jeśli chodzi o Korea Północną zrozumiałe jest iż taki mały kraj z dużą dyktaturą nie może zbudować broni atomowej która zagrażałaby istnieniu Korei Południowej sojusznika USA. Dlatego to jest koniec rezimu. USA usunął komunistycznego szefa Korei Północnej a Korea Południowa sfinansuje połączenie się narodów. Chiny nie zrobią nic gdyż będą się obawiać iż Trump zakaże eksportu Chińskich produktów do USA.  Strata rynku amerykańskiego dla chińskich firm produkcyjnych jest ważniejsza niż mały dyktator w Korei Północnej.

Londyn popiera działania Trumpa na świecie.
 Oczywiście zdecydowane działania Trumpa dadzą siłę Premier May w negocjacjach z Bruksela na temat Brukseli.

Konrad W

9 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat