Czas do pracy, lawina odmów zasiłków chorobowych na wyspach.

Czas do pracy, lawina odmów zasiłków chorobowych na wyspach.

 

Ciężko ocenić czy robi się krzywda Polakom na wyspach pewno i byli symulanci i naprawdę chorzy ale okazuje się lawinowo zostały odebrane zasiłki dla chorych .

Jedni siedzieli po 3 lata , inni do 5 lat znamy przypadek że nawet siedzieli po 7 lat .

Okazuje się od dwóch tygodni przetoczyła się przez „chorych niezdolnych do pracy” komisja która twierdziła czy osoba nadaje się do pracy czy też nie.

Było się o co „bić” z komisją gdyż zasiłek i opłacał dom i dawał pieniądze na życie .Kiedyś przejść przez komisję było łatwo teraz coś sie zmieniło.

Obecne komisje były wymagające, opowiadał jeden z Polaków ubrał nawet na siebie trzy rodzaje majtek bo chciał pokazać że naprawdę ma problemy z utrzymaniem moczu i nie może pracować niestety nie przedłużono mu zasiłku. Zasiłek miał długo prawie 4 lata niestety nie wyleczył swojej choroby i musi iść do pracy.

Chyba nadchodzi czas do pracy , kończy się raj zasiłków na wyspach gdzie można było siedzieć po kilka lat nie robiąc nic. To już nie lata 2006 kiedy przylatywało się i można było po tygodniu pracy iść na zasiłek który opłacał dom i dawał kieszonkowe.

A oto jeden z emaili jaki dostaliśmy , choć jest ich wiele co pokazuje skale.

Dzień dobry.

Zasiłek został mi  przyznany do maja 2020 roku, w czerwcu lekarz poradził mi żebym wniósł wniosek o mobility, więc tak zrobiłem.w sierpniu przysłali list że komisja będzie u mnie w domu. W październiku, komisja sie odbyła, po 12 tygodniach przysłali decyzję 0 punktów mobility, i zero punktow componentu dziennego,co wczesniej miałem 13 punków.

Dzisiaj przyszła decyzja po ponownym rozpatrzeniu i potrzymana w całości. Chciałbym nagłosnić sprawę i szukam dobrego taniego prawnika,bo u nas ten Advice Shop to do niczego się nie nadaje.

Pisze pan Tomek

Ci z Atos decision markers ich szkola 5 dni i potem podstawiaja chorego i każą wystawić raport maja niedoswiadczonych decision markerów i to celowo żeby odebrać świadczenie. Potem my robimy mandatory reconsideration i znowu ich decyzja jest ta sama. Dopiero trybunał może oświadczyć czy ktoś jest chory czy nie na podstawie dokumentów, opisów, opinie i samego stanu chorego. Jeśli ktoś nie spełni tych kryteriów trybunał poprze decyzję dwp Atos. I w ten sposób niedoswiadczeni decision makerzy z Atos odrzucają chorych i każą się odwoływać…Ich szkolą 5 dni i każą określać im czy ktoś jest chory czy nie ch szkolą 5 dni i każą określać im czy ktoś jest chory czy nie.Czyli zaczynają papugowac nasz ZUS a jak wiemy Polski ZUS jest bezlitosny.

Konrad W

photo/mamadu

 

8 lutego 2018