Czarne chmury Brexitu. Borys ma tylko jeden głos przewagi w Parlamencie

Czarne chmury Brexitu. Borys ma tylko jeden głos przewagi w Parlamencie

 

W piątek Boris Johnson stanął w obliczu poważnego zagrożenia dla kontroli Parlamentu jest to spowodowane wyborami uzupelniającymi jakie odbyły sie w Brecon i Radnorshire.

W tym okręgu wyborczym jeden poseł zrezygnował i musiały się odbyć wybory.

Podczas tych wyborów mandat uzyskał członek Partii Liberalno – demokratycznej który pokonal kandydata Borysa Johsona oraz Brexit Party – choć razem te dwie Partię zdobyły wiecej głosów.

Oto wyniki.

Jane Dodds z Partii Liberalno Demorkatycznej – 13.826 głosów

 

Konserwatysci Borysa – Chris Davies – 12.401 głosow

Brexit party – Des Parkinson – 3.331 glosów

Co więc to oznacza przegrana

Okazuje się że teraz Borys Premier Uk który chce opuści Unię Europejska bez umowy czyli tzn hard Brexit ma przewage 1 posła w Parlamencie.

Tak jeden jedyny głos daje przewagę w parlamencie dla Partii Konserwatywnej który tworzy koalicje z partia z Północnej Irlandii.

Klęska w Brecon i Radnorshire nadeszła pośród nowych ostrzeżeń prezesa Banku Anglii Marka Carneya, że ​​wyzwania związane z wycofaniem się bez porozumienia 31 października nie powinny być lekceważone. „Można by oczekiwać, że ceny wzrosną nastacji benzynowej oraz w owocach i warzywach ”.

Oto jak wygląda większość w Parlamencie w UK.

Obecnie konserwatyści mają 320 miejsc (z wyłączeniem wiceprzewodniczącej Eleanor Laing, która z konwencji nie głosuje). Partia Konserwatywna ma 210 posłów a  Demokratyczna Partia Unionistyczna z Irlandi, z którą torysi mają koalicję , ma dziesięć mandatów, co daje w sumie 320.

Opozycja do rzadu ma 319 miejsc . W skład wchodza posłowie Partii Pracy , Liberalni Demokraci , SNP ze Szkcoji,  Partia Zielona 16 niezależnych Deputowani. oraz partia z walki

Oto rozkład parlamenu w LONDYNIE

 

Pewien starszy konserwatysta podał, że plany rządu nie uległy zmianie, niezależnie od większości premiera i ewentualnych zmian w tym zakresie w nadchodzących miesiącach. „Wyjaśniliśmy, że wyjeżdżamy z Unii Europejskiej w  31 października nawet 1 głosem.

WNIOSEK

Co teraz…jesli tylko jeden Poseł z partii Konserwatywnej lub Partii z Północnej z irlandii np. umrze albo będzie musiał odejść ze względu na problemy z Prawem i nastąpi wybory w jego okregu wyborczym i Partia Borysa straci kolejnego posła, jego Rząd nie będzie miał większości w Parlamenci a to oznacza że —będa wybory przyspieszone które Torysi przegrywają . Władzę przejmują Liberałowie którzy mówią otwarcie – Wielka Brytania zostaje w UE.

Czas biegnie nieubłaganie do 31 pazdziernika 2019 kiedy to Borys powiedział wychodzimy z UE albo umieramy.

BORYS wyraznie mówi 31 pazdziernika 2019 wychodzimy z UE

Dokładny wynik wyborów w okręgu Brecon i Radnorshire.

Table showing the full results of the by-election

Konrad W

 

10 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka