Corbin ujawnia. Borys chciał sprzedać NHS do USA. Płaciłbyś za zdrowie.

Corbin ujawnia. Borys chciał sprzedać NHS do USA. Płaciłbyś za zdrowie.

 

Corbyn ujawnia tajne dokumenty, które „potwierdzają spisek Tory, aby sprzedać NHS w rozmowach handlowych USA z Trumpem”
Lider pracy mówi: „To nie tylko spisek przeciwko naszemu NHS, to spisek przeciwko naszemu krajowi”

Jeremy Corbyn wydał nieocenzurowane oficjalne dokumenty, które, jak twierdzi, stanowią potwierdzenie, że NHS jest przy stole w rozmowach handlowych z USA.

Podczas konferencji prasowej w Westminster Corbyn wymówił coś, co wydawało się przeciekać, rządowe dokumenty opisujące sześć rund rozmów handlowych w Waszyngtonie i Londynie od lipca 2017 roku do kilku miesięcy temu.

Powiedział, że treść 451-stronicowego artykułu pozostawiła „w strzępach” zaprzeczenie przez premiera Borisa Johnsona, że ​​NHS jest na stole w rozmowach handlowych.

 

I oświadczył: „Wybory te są teraz walką o przetrwanie naszej krajowej służby zdrowia jako usługi publicznej bezpłatnej dla wszystkich w razie potrzeby.

„Wobec braku jakichkolwiek wątpliwości pozwólcie, że zapewniam was: Partia Pracy nigdy nie będą traktować naszego NHS jako karty przetargowej w rozmowach handlowych z nikim. Nigdy nie pozwolimy Donaldowi Trumpowi zdobyć naszej służby zdrowia. Ponieważ nasz NHS nie jest na sprzedaż.

 

W tweecie Partia Pracy powiedziała, że ​​niezreagowane dokumenty „pokazują, że rząd Borisa Johnsona przygotowuje się do sprzedaży naszego NHS”.

 

Premier powiedział wczesniej że NHS jest nie na sprzedaż ale ….

Corbyn powiedział: „Mam tutaj… 451 stron niezreagowanych dokumentów i informacji… co jest zupełnie inną wersją wydarzeń.

„Być może chciałby wyjaśnić, dlaczego te dokumenty potwierdzają, że USA domagają się, aby NHS pojawił się na stole w rozmowach handlowych.

„Te nieocenzurowane dokumenty pozostawiają zaprzeczenia Borisa Johnsona w absolutnych strzępach. Wyborcy muszą zadać sobie bardzo poważne pytania – czy NHS jest bezpieczny w rękach Borisa Johnsona?

„Mamy teraz dowody na to, że za Borisa Johnsona NHS jest na stole i będzie na sprzedaż. Próbowali to zatuszować. Ich tajny plan dzisiaj jest ujawniony. ”

Corbyn powiedział, że z dokumentów wynika, że ​​obietnica pana Johnsona „załatwienia Brexitu” była „oszustwem wobec Brytyjczyków”.

Powiedział, że wyjaśnili, że amerykańskie korporacje starają się narzucić ceny, które NHS płaci za leki, i przedłużyć czas obowiązywania patentów, które pozwalają firmom zmaksymalizować dochód z ich leków.

„Negocjacje posunęły się jeszcze dalej, niż się obawialiśmy” – powiedział. „USA i Wielka Brytania zakończyły już wstępne dyskusje na temat przedłużania patentów na leki.

„Dłuższe patenty mogą oznaczać tylko jedno – droższe leki. W wyniku tego życie będzie zagrożone. ”

Urzędnicy z Wielkiej Brytanii poinformowali, że ich amerykańscy partnerzy chcą „całkowitego dostępu do rynku” jako „podstawowego założenia negocjacji handlowych”. „Wielkie korporacje postrzegają sojusz Johnsona z Trumpem jako szansę na zarobienie miliardów na chorobie i chorobie ludzi w tym kraju.

Konrad W

27 listopada 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *