Coraz więcej pracy na wyspach, Polacy przyjedżają do Brytanii

Wielka Brytania

Coraz więcej pracy na wyspach.

Miał być kryzys, straszyli brakiem pracy i zwolnieniami.

Polska gazeta w Londynie napisała nawet artykuł pod tytułem:

Bedzie mniej pracy zwolnią i wyrzucą Polaków. Nic z tych rzeczy , ekonomia Brytyjska rośnie, wzrasta też ilość miejsc pracy.

Tylko w samym Manchester i okolicy firmy rekrutacyjne potrzebują 300 do 400 ludzi do pracy i to od razu i cieszą się jeśli są to Polacy.

 

Aby jednak potwierdzić wszystkie nasze rozważania, kontaktujemy się ze Sławkiem ( imie zostało zmienione ) Polakiem pracującym w Brytyjskiej Agencji Pracy:

Echo – Sławek czy potrzebujecie jeszcze do pracy Polaków.

A- Ależ oczywiście. Polacy są mile widziani są pracownicy i lubią pracować. Zależy im na pracy.

Echo- czy przyjmujecie do pracy także Polaków którzy mają doświadczenie pracy na wyspach czy tych co dopiero przyjeżdżają także.

Sławek – przyjmujemy wszystkich , Zresztą nie jest łatwo znaleść osóby do pracy, które tutaj mieszkają gdyż w większości mają pracę, dlatego cieszymy się że możemy rejestrować cały czas nowe osoby. Dużo przylatuje młodych osób w wieku 20 – 25 lat. To dobrzy pracownicy.

Echo- jak wygląda rynek pracy i wasza firma się rozwija i będzie potrzebowała nowych pracowników ?

Alez oczywiście, cały czas zatrudnialiśmy kierowców teraz , osoby do magazynu. Firma się rozrasta , jestem managerem i będę otwierał nowe oddziały firmy i zatrudniał do pracy Polaków.

Coraz więcej nowych Polaków rejestruje się do pracy którzy dopiero przyjechali, wielu czeka na numer insurancu ale do pracy mogą iść.

Przyjazd Polaków na wyspy potwierdzają także sprzedawczynie w Polskim supermarketach we Wrexham i Manchester. Pani prowadząca biuro Pomocy w Liverpool która jest wstanie załatwić dom z urzędu miasta do dwóch tygodni mówi iż cały czas wypełnia nowe wnioski o mieszkanie. Mówi – to nowi ludzie Polacy , Urząd Miasta w Liverpool lubi przyznać dom Polakom gdyż płacą regularnie i utrzymują czyste domy.

Ponadto szef Uniwersytetu Polskiego odnotował wzrost zainteresowania Polaków Polską uczelnią także osób które właśnie przyjechały na wyspy i przerwały studia w Polsce.

Mieszkać w Londynie, ciężko ci się utrzymać w innych częściach Wielkiej Brytanii dom z Urzędu miasta kosztuje 350 funtów do 450 na miesiąc. Zaoszczędzisz więcej pieniędzy.

Jednym słowem – w Wielkiej Brytanii jest coraz lepiej. Pracy coraz więcej i będzie jeszcze więcej. Jeśli Unia nałoży cła będzie bardzo dużo pracy gdyż Brytania nałoży cła na produkty z Unii wiec aby utrzymać się na dynamicznym rynku sprzedaży na wyspach a to tutaj w Europie ludzie mają pieniądze i firmy będą musiały otwierać firmy produkcyjne.

Firma Nissan potwierdziła że będzie budowała Nissana w Suderland co spowoduje nowe przyjęcia.

Dużo pracy powoduje iż coraz więcej Polaków przyjeżdża na wyspy.

Jeśli ktoś ciebie straszy, że nie będzie pracy nie daj się zastraszać.

Nie daj się też  „lewackim mediom”,  które podburzają Polaków do brytyjczyków że są Anty – Polakami – to nie prawda to Rząd w Londynie  powiedział że Polacy i emigranci z Unii Europejskiej mogą zostać na wyspach po Brexit , mieszkać , pracować.

Natomiast Tusk i Junker nie potrafili „wycedzić ” ze swojego gardełka aby Brytyjczycy mogli zostać w Europie.

Nie ma tez rasizmu w kraju gdzie mieszka ponad 3.6 miliona emigrantów z Europy w tym ponad milion Polaków zawsze dojdzie do jakiegoś incydentu ale to nie oznacza że utożsamia sie z tym Rząd i całe społeczeństwo. Po Brexicie pracowników będzie potrzeba , oczywiście będą wymagania jakieś np. języka, wykształcenia, doświadczenia zawodowego ale granica zamknięta nie zostanie. Polacy to dobrzy pracownicy i wiedzą to wszyscy pracodawcy.

To tylko media czerwone chcą pokłócić Polaków z Anglikami, nie wolno się dać sprowokować. Każda Polska rodzina, każdy Polak może spokojnie budować swoje życie tutaj nikt nikogo nie wyrzuci na bruk.

Oto tylko cztery ogłoszenia gdzie trzeba aż w sumie 400 osób do pracy- mile widziani Polacy.

http://polskie-echo.com/praca-200-osob-do-magazynu-dobre-stawki-warrington/

http://polskie-echo.com/duzo-pracy-na-magazynie-w-oldham-manchester/http://

http://polskie-echo.com/praca90-osob-na-pakowanie-9-10h-obok-warrington/

http://polskie-echo.com/pilna-praca-wiele-osob-pakowanie-zywnosci-kolo-liverpool/

http://polskie-echo.com/praca-manchester-100-osob-do-magazynu-amazon/

 Konrad W

29 października 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

1 komentarzy
  1. Gówno prawda teraz zaczyna się okres zimowy i pracy jest coraz mniej tutaj gdzie mieszkam w Bognor Regis są zakłady spożywcze i nie można już teraz zarobić powyżej 300 funtów na tydzień a będzie coraz gorzej i tak aż do marca co roku tak jest w grudniu i styczniu jak ktoś zarobi 200 funtów to miech z radisci skacze

Komentowanie jest wyłączone.