Co zrobić jeśli grozi Ci zakaz prowadzenia pojazdów w Anglii?

Co zrobić jeśli grozi Ci zakaz prowadzenia pojazdów, aresztowanie lub zostałeś oskarżony o popełnienie przestępstwa karnego?

 

Niektóre poważne przestępstwa w ruchu drogowym takie jak spowodowanie śmierci poprzez niebezpieczne prowadzenie samochodu prowadzą bezpośrednio do obowiązkowego zakazu prowadzenia pojazdów. W przypadku innych przestępstw nałożenie zakazu prowadzenia pojazdu leży w gestii sądu. Dlatego, jeśli grozi ci zakaz prowadzenia pojazdów z powodu przekroczenia punktów lub zakaz za mniej poważne przestępstwo: nie wszystko jeszcze stracone.

Najbardziej powszechną formą obrony jest obrona na podstawie trudnej sytuacji finansowej. Adwokat, który specjalizuje się w tej dziedzinie prawa może również wykorzystać określone strategię, jeśli one dają szansę na najlepszą szansę na pozytywny wynik dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jesteśmy ekspertami w tej dziedzinie, znamy prawo oraz wiemy jak działać i pracować w ramach prawa, aby uzyskać wynik jakiego Ty potrzebujesz.

Obecnie przy wysokim poziomie kontroli drogowych, mocnym natężeniu ruchu drogowego w całym kraju jestesmy coraz bardziej narażeni na to, że chwilowy spadek koncentracji może doprowadzić do surowej kary.

Jeśli grozi Ci zakaz prowadzenia pojazdów i martwisz się jak to wpłynie na Twoje ją zdolność zarabiania na życie, konieczne jest żebyś wiedział jakie są Twoje opcje wyboru.

Uważa się, że jedna trzecia kierowców którzy mają 12 punktów lub więcej (zazwyczaj jest to automatyczny zakaz prowadzenia ) udaje się wybronić i nadal pozostają na drogach. Jest dużo nadziei na to, że chociaż sprawy początkowo może nie wyglądały dobrze nie musi to być ostateczne. Zwłaszcza jeśli doświadczył byś poważnych trudności finansowych w rezultacie zakazu prowadzenia pojazdów.

Decyzja czy Twoja sytuacja po potencjalnym odebraniu prawa jazdy spowoduje Ci poważne trudności finansowe zależy od uznania sądu a każda sprawa jest decydowana indywidualnie. Poważne trudności finansowe mogłyby oznaczać stratę pracy lub stra utratę biznesu. Sąd również weźmie pod uwagę czy zakaz prowadzenia pojazdów wydany w stosunku do Ciebie wpłynie w negatywny sposób na inne osoby. Czy Twój biznes będzie musiał dokonać masowych redukcji etatu jeśli Ty nie możesz prowadzić pojazdów? W jaki sposób zakaz prowadzenia pojazdów wpłynie na osoby, które są zależne od Ciebie są i na Twoim utrzymaniu?

Możemy pomóc Tobie rozważyć wszystkie okoliczności po to, aby przedstawić najmocniejszą obronę.

Należy jednak pamiętać, że nawet w przypadku kiedy wynik będzie satysfakcjonujący i sąd uzna że zakaz prowadzenia pojazdów naraziłby Cię na poważne trudności finansowe i zachowasz prawo jazdy, to musisz wiedzieć że punkty nadal pozostaną na twoim prawo jazdy. Jeśli popełnisz kolejne przestępstwo w okresie trzech lat, będziesz groziła ci taka sama kara. Co więcej – nie możesz użyć argumentu poważnych trudności finansowych z tego samego powodu przy następnej obronie w przyszłości.

Ekstremalnym przykładem sprawy, gdzie wynik zależał od uznania sądu jest sprawa Alexa McFarlane który w lipcu i sierpniu 2014 zebrał 42 punkty za siedem różnych przestępstw. Po przedstawieniu argumentu, że zakaz prowadzenia pojazdów kosztowałoby go jego posadę, sąd zgodził się, że może on zatrzymać prawo jazdy mimo ogromnego nagromadzenie punktów w tak krótkim okresie czasu. Niemniej jednak sąd powiedział bardzo jasno, że wszelkie przestępstwa popełnione w przyszłości będą ukarane natychmiastowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Jeśli grozi Ci zakaz prowadzenia pojazdów z jakiegokolwiek powodu skontaktuj się z naszymi ekspertami ds. prawa ruchów drogowego pod numerem telefonu

Joanna 07740 106 424 (j.polski) 

01282 433 241 (j. angielski)

Co zrobić jeśli zostałeś oskarżony o popełnienie przestępstwa karnego w Anglii i Walii? Ile kosztuje adwokat karny w Anglii?

Prosta odpowiedź że brzmi – skontaktuj się z adwokatem tak szybko jak to możliwe, natychmiast po tym jak dostałeś oskarżony.

Skontaktuj się z adwokatem nawet zanim stawisz się na posterunku policji po to, aby adwokat mógł udzielić ci porady prawnej, wspierać cię i chronić Twoje interesy od samego początku.

Stawiennictwo na posterunku policji może być przerażającym doświadczeniem, adwokat nie tylko będzie chronił Twoje interesy prawne, ale będzie cię wspierał w tym nieznanym środowisku. Zadzwoń do adwokata tak szybko jak to możliwe, to jest przywilej gwarantowany prawem i nikt nie może Ci tego odmówić ani zabronić.

Zakres przestępstw o jakie możesz być oskarżony idąc przez życie jest szeroki. Od drobnych przestępstw w ruchu drogowym poprzez bardziej poważne przestępstwa takie jak dostarczanie narkotyków, przestępstwa związane z bronią palną, gwałt itd. Adwokaci karni kancelarii D R N mają doświadczenie i wiedzę której potrzebujesz, aby upewnić się, że będziesz reprezentowany w stanowczy sposób, będą wspierać Cie po to by uzyskać najlepszy możliwy wynik dla Ciebie. Tym najlepszym wynikiem może być uniknięcie grzywny lub kary pozbawienia wolności, kara do odbycia w społeczeństwie zamiast utraty wolnosći a w bardziej poważnych przypadkach uniknięcie wieloletniej kary więzienia.

Wiele razy byliśmy już w tej sytuacji. Mamy długą listę spraw gdzie osiągnęliśmy świetne rezultaty dla naszych klientów karnych. Będziemy pracować blisko z Tobą na każdym etapie Twojej sprawy po to, aby rozumieć jakiego wyniku się spodziewasz, w jaki sposób wyrok skazujący mógłby wpłynąć na Twoje życie i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uzyskać dla Ciebie taki wynik, który nie zakłóci poważnie Twojego życia.

Rozumiemy, że każda sprawa karna jest inna, a każda osoba ma własne dla niej właściwe okoliczności i wyzwania życiowe, dlatego działamy jako Twój prawdziwy prawny partner aż do momentu kiedy Twoja sprawa jest zamknięta.

Poniżej przedstawiam typowy proces oraz wskazówki odnośnie tego co Twój adwokat zrobi dla Ciebie

Wyjaśnij co może zdarzyć się w Twojej sprawie, teraz oraz w miarę upływu czasu

Adwokat będzie obecny tuż obok Ciebie na posterunku policji po to, aby chronić swoje prawa i upewnić się, że policja działa zgodnie z prawem

Adwokat oceni materiał dowodowy jaki policja przedstawi przeciwko Tobie i udzieli ci porady prawnej oraz oceni czy prawdopodobne jest że grozi Ci, że zostaniesz uznany za winnego

Udzieli Ci porady prawnej przed każdym przesłuchaniem policyjnym, lub w trakcie, będzie obecny aby upewnić się, że Twoje prawa są respektowane przez policję podczas takich przesłuchań

Jeśli sprawa zostanie wysłana do sądu adwokat omówi z Tobą Twoją sprawę, odpowie na wszelkie Twoje pytania i przygotuję Twoją sprawę do przedstawienia w sądzie

Adwokat przesłucha wszelkich świadków oraz ekspertów którzy mogliby pomóc w Twojej sprawie

Będzie reprezentował Ciebie i występował przed sądem w Twoim imieniu oraz poinformuję Cię i poradzi w trakcie całego procesu postępowanie sądowego

Oskarżenie o popełnienie przestępstwa karnego może być traumatycznym doświadczeniem. Wsparcie ze strony sprawdzonego eksperta w prawie karnym pomoże przejść przez tą sytuację łatwiej. Jesteśmy dumni z tego, że otrzymujem najlepszy wynik oraz chronimy Twoje interesy z pasją od początku do końca.

Jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek porady prawnej lub reprezentacji od naszej załogi Dział Karnego proszę skontaktuj się z naszym dyrektorem i profesjonalistą postępowania karnego w języku polskim Davidem Lawson i Joanną Starost pod numerem tel. 07740 106 424 (j.polski), 01282 433241 (j. angielski)

W jakim przypadku policja może aresztować bez nakazu aresztowania? Prawo karne w UK – Areszt w Anglii. Polski prawnik w UK za darmo?

Przestępczość zawsze byłam popularnym tematem dla programów telewizyjnych i filmów. Niestety często zdarza się, że klienci mylą to co widzą na ekranie telewizora z rzeczywistością. Jeden z klientów uparł się, że ze względu na to, że policja nie mogła przedstawić nakazu aresztowania nie mają prawa go aresztować. W końcu doprowadziło to do tego, że wyskoczył on przez okno z pierwszego piętra i wisiał na parapecie przez godzinę. Na szczęście w końcu został aresztowany i nie stała mu się żadna krzywda.

Bardziej poważnie: istnieją określone o okoliczności, gdzie osoba może zostać aresztowana bez pisemnego nakazu aresztowania.

Ustawa o policji i materiale dowodowym w sprawach karnych z roku 1984 wyjaśnia i jasno precyzuje jakie są uprawnienia policji podczas prowadzenie dochodzenia ws. przestępstwa gdzie konieczne jest aresztowanie. Krótko mówiąc posterunkowy może aresztować bez nakazu aresztowania

każdego kto ma zamiar za chwilę popełnić przestępstwo

każdego kto jest w trakcie popełnienia przestępstwa

każdego co do kogo ma rozsądne podstawy aby podejrzewać, że ma zamiar za chwilę popełnić przestępstwo

każdego co do kogo ma rozsądne podstawy aby podejrzewać że popełnia przestępstwo

Również jeśli posterunkowy ma rozsądne podstawy, aby podejrzewać, że przestępstwo zostało popełnione może aresztować bez nakazu aresztowania każdą osobę co do której ma rozsądne podstawy aby podejrzewać, że ta osoba jest winna popełnienia tego przestępstwa

Jeśli potrzebujesz pomocy, porady lub reprezentacji w zakresie prawa karnego, proszę skontaktuj się z dyrektorem oraz specjalistą w prawie karnym Panem Davidem Lawson i Joanną Starost w języku polskim pod numerem telefonu

Joanna 07740 106 424

W wielu przypadkach możemy reprezentować Cie darmowo. Występujemy o rzadowę dotację do kosztów prawnych – tzw Legal Aid.

Joanna Starost team photo

Home

12 marca 2018