Co 7 na 10 Brytyjczyk chce Hard Brexit i zatrzymanie emigracji.

Co 7 na 10 Brytyjczyk chce Hard Brexit i zatrzymanie emigracji.

 

Według najnowszego badania wśród Brytyjczyków dwie trzecie osób wolałoby twardy Brexit, a nie zadowalać się łagodnym Brexitem, który zdaniem Wielkiej Brytanii daje pozostanie na jednolitym rynku ale nadal akceptuje swobodny przepływ emigrantów na wyspy.

Przeprowadzone przez naukowców w londyńskiej Szkole Głównej Handlowej i Uniwersytecie w Oxfordzie badanie jest oszałamiające.

To pokazuje, że już nikt nie wspiera dalszego swobodnego przepływu po Brexit, przy czym większość ludzi, którzy głosowali na pobyt w UE czyli Brytyjczycy którzy chcieli aby Wielka Brytania została w UE, nadal popiera trudniejsze kontrole graniczne i chce zatrzymać emigrację.

Ponadto ludzie nie zgadzają się aby Wielka Brytania nadal poddawała się Europejskiemu Trybunałowi Sprawiedliwości (ETS), gdy tylko opuści UE, i chcą aby Wielka Brytania po prostu przyjęła przepisy UE, które uważa za rozsądne.

Ludzie, którzy głosowali na Remain w UE, mocno popierają stanowisko w ogóle nie dokonujące płatności do UE a aby kontynuować „dostęp” do bloku, wkłady powinny zostać ograniczone do 1 mld funtów rocznie.

Profesor Sara Hobolt z LSE – jednego z autorów badań – powiedziała, „Nasze wyniki sugerują, że Leavers zjednoczy się z silnym poparciem” twardego Brexit „, ponieważ oni bardziej skłaniają się do przeciwstawiania się jakiejkolwiek umowie, która dotyczy ciągłego swobody przepływu osób, jurysdykcji Sądu Europejskiego ” .

She said: „Our results imply that Leavers are united in strongly favouring a ‘hard Brexit’ because they are generally more likely to oppose any deal that involves continued freedom of movement of people, jurisdiction of the ECJ, and a very large ‘divorce settlement.

 

A graph showing attitudes towards immigration

 

Jak widać głównym celem głosowania na Brexit była emigracja, która przylatuje na wyspy. Gdyby Donald Tusk które negocjował umowę z Cameronem był „mądrym człowiekiem” i wiedział jakie problemy ma Wielka Brytania z emigracją z UE za zasiłkami i pozwoliłby jej na zatrzymanie ( Niemcom pozwolono wprowadzić 5 letni okres oczekiwania na zasiłki ) to teraz Wielka Brytania byłaby dalej w UE. Przez Tuska kraje Unijne straca wielkie pieniądze jak i ludzie możliwość normalnego życia w UK.

Oto przemówienie pani May że ten Rząd doprowadzi do Brexitu i nie będzie powrotu

 

11 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka