Cła na drób, mięso, szynki i jajka. Umowa Borysa z UE zmniejsza Polskie Sklepy

Cła na drób, mięso, szynki i jajka. Umowa Borysa z UE zmniejsza zyski Polskich Sklepów na wyspach.

 

Premier Boris Johnson powiedział, jeśli chodzi o handel z UE po Brexicie: „Chcemy kompleksowej umowy o wolnym handlu, podobnej do umowy z Kanadą”.

Umowa UE z Kanadą nazywa się kompleksową umową gospodarczo-handlową lub w skrócie CETA. UE rozpoczęła negocjacje z Kanadą w 2009 r.oku CETA tymczasowo weszła w życie w 2017 roku chociaż nie została jeszcze podpisana przez wszystkie państwa członkowskie UE.

Na czym polega Ceta?
CETA pozbywa się większości, ale nie wszystkich ceł (czyli podatków od importu) na towary będące przedmiotem handlu między UE a Kanadą. Pozostają cła na drób, mięso i jajka.

Niewiele wpływa na handel usługami, aw szczególności prawie nic na handel usługami finansowymi, który jest bardzo ważny dla gospodarki Wielkiej Brytanii.

Nie znosi również kontroli granicznych, więc nadal istnieje możliwość, że towary będą musiały zostać zbadane w portach, aby upewnić się, że spełniają wymogi regulacyjne, a ich dokumenty są prawidłowe.

CETA umożliwia również uznawanie kwalifikacji zawodowych zarówno w Kanadzie, jak i w UE, ułatwiając np. Architektom lub księgowym pracę w obu miejscach czyli Brytyjskie w UE i odwrotnie.

Ponadto dostosowuje przepisy UK w niektórych obszarach praw autorskich i patentów do przepisów UE.

OCZYWISCIE UE nie zgodzi się na taką umowe ponieważ firmy w Anglii beda mogły kupić tanie produkty w Azjii w USA i sprzedać do krajów UE np. Tesco kupil kontenery makaronu taniego w wietnamie i przez swoje sklepy w UE sprzeda i zmniejszy lub zamknie produkcje makaronów w krajach UE. Każda hurtownia w Uk tez tak zrobi, naklei tylko nalepki Brytyjskie.

Konrad W

Mamy dokument, kto zapłaci podwójny podatek z Polaków w UK

 

 

17 października 2020

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *