Ciekawa deportacja stolarza urodzonego w UK

Ciekawa deportacja stolarza urodzonego w UK

 

Urodzony w Anglii stolarz, który mieszkał w Wielkiej Brytanii przez całe życie i jest „Brytyjczykiem do szpiku kości”, dostał nakaz opuszczenia kraju, ponieważ nigdy nie ubiegał się o obywatelstwo brytyjskie

Shane Ridge, z Colne, Lancashire, który głosował, płacił podatki i korzystał z NHS w Wielkiej Brytanii od dwóch dekad, dostał nakaz opuszczenia kraju, mimo tego, że urodził się w Wielkiej Brytanii.

Ridge mieszka w Wielkiej Brytanii od urodzenia i opisuje siebie jako „Brytyjczyka do szpiku kości”.

Ale w zeszłym tygodniu 21-latek, którego rodzice są Brytyjczykami, otrzymał „przerażający” list z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, mówiący, że nie ma on legalnych podstaw, aby mieszkać w Wielkiej Brytanii.

Mama Ridge’a urodziła się w Australii podczas wakacji rodzinnych, ale mieszkała w Wielkiej Brytanii od zawsze i ma podwójne obywatelstwo.Ale ponieważ rodzice pana Ridge’a nie byli małżeństwem, kiedy się urodził, nie ma on automatycznego prawa do obywatelstwa i musi ubiegać się o „prawo pobytu” pod brytyjskim obywatelem ojca.

 

Prawo Wielkiej Brytanii stanowi, że jeśli dziecko urodziło się przed lipcem 2006 r., to brytyjskie obywatelstwo ojca automatycznie przejdzie na dziecko, jeśli był on mężem matki w momencie urodzenia się dziecka.

Ridge nie miał pojęcia, że ​​jego prawo do obywatelstwa nie jest automatyczne.

„Otrzymałem pismo od służb imigracyjnych, mówiące, że zamierzają cofnąć moje prawo jazdy i powinienem wyjechać z Wielkiej Brytanii dobrowolnie lub zapłacę 5000 £ grzywny.„Nie rozumiem tego, bo urodziłem się w Wielkiej Brytanii. Zdałem tu maturę, pracowałem przez sześć lat, płacę podatki i ubezpieczenie społeczne.

„Ja i moja dziewczyna wynajmujemy razem dom, głosuję, korzystam z NHS i otworzyłem konto bankowe bez żadnych problemów.

Pan Ridge z powodzeniem złożył wniosek o paszport australijski, który otrzymał po odrzuceniu wniosku o przyznanie paszportu brytyjskiego. 21-latek musi teraz ubiegać się o prawo do pobytu, jako osoba urodzona przed lipcem 2006 r. i dziecko Brytyjczyka.

„Chciałem złożyć wniosek o prawo pobytu w UK po otrzymaniu tego listu, ale Ministerstwo poinformowało mnie, że muszę najpierw ubiegać się o obywatelstwo brytyjskie, zanim to zrobię.”

Mężczyzna stoi teraz w obliczu długiego oczekiwania po tym, jak odwołał się od tej decyzji, żyje w stałym lęku, że jutro może być jego ostatni dzień w UK z rodziną.

The Home Office letter says he has no lawful basis to be in the UK, and tells him to leave the country immediately

 

Katarzyna Cz

photo/dailymail

 

29 sierpnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

1 komentarzy
  1. Wszystkich wyrzucą poza muzułmanami, ktorzy nie pracują, robią dzieci w liczbach siegajacych absurdu i biorą zasiłki…
    Anglicy powinni przestać pić tą Coca-Colę z aspartamem , bo zaczyna im się już odkładać między zwojami.

Komentowanie jest wyłączone.