Ciało Polaka znaleziono na farmie w Irlandii Północnej

Ciało Polaka znaleziono na farmie w Irlandii Północnej

 

Ciało polskiego mężczyzny znaleziono na farmie w Irlandii Północnej – mieszkańcy wioski są w szoku.

Ciało polskiego mężczyzny znaleziono na farmie w Irlandii Północnej – mieszkańcy wioski są w szoku. Ciało mężczyzny – uważanego za Polaka w wieku około 50 lat – zostało wczoraj odkryte w zniszczonej zagrodzie na końcu drogi Townhill w pobliżu Rasharkin.

36-letni mężczyzna został aresztowany i ostatniej nocy pomagał policji w dochodzeniu.Uważa się, że on też pochodzi z Europy wschodniej.

Wczoraj w nocy ciało mężczyzny nadal znajdowało się na odległym terenie, gdzie śledczy i eksperci sądowi badali obszar w poszukiwaniu dowodów, które mogłyby rzucić światło na to, jak mężczyzna zmarł.

Nadkomisarz Mary White, oficer prowadząca śledztwo powiedziała: „Podczas gdy sekcja zwłok nastąpi we właściwym czasie, aby określić przyczynę śmierci, w tej chwili traktujemy tę śmierć jako podejrzaną.”

Sąsiad powiedział, że mężczyźni, którzy mieszkali w jednopiętrowym domku na farmie, zawsze trzymali się na uboczu.

„Byli cichymi ludźmi, nikt im się nie narzucał i oni nikomu nie przeszkadzali”, powiedział sąsiad wczoraj w nocy.„Jechali do pracy rano i wracali nocą.”

Radna Cathal McLaughlin, która reprezentuje obszar Rasharkin na wybrzeżu Causeway i Glens Council, powiedziała w nocy: „To straszna wiadomość.

„Wszyscy w społeczności są w szoku, że coś takiego mogło się wydarzyć tak blisko wsi. Chcemy wyrazić naszą najgłębszą sympatię i kondolencje dla rodziny tego biednego człowieka.”

Chociaż mieszkańcy byli przekonani, że mężczyźni to Polacy, wczoraj polski Konsul Honorowy w Irlandii Północnej, Jerome Mullen, powiedział, że nie miał kontaktu z PSNI w sprawie incydentu.

Konrad W

 

24 października 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Crime