Chińczycy to 39 osób zamordowanych w ciężarówce.

Chińczycy to 39 osób zamordowanych w ciężarówce.

 

Policja potwierdza ze 39 osób to ludzie z Chin.

 

Kierowca został aresztowany i rozpoczęto śledztwo w sprawie morderstwa.

Policja w Essex powiedziała, że ​​„pracują nad uporządkowaniem okoliczności tego przerażającego wydarzenia”, które, jak twierdzą, jest największym dochodzeniem w sprawie morderstwa w historii siły.

Uważano, że wszyscy są dorosłymi, z wyjątkiem jednej młodej kobiety dorosłej, którą policja wcześniej powiedziała, że ​​mogła być nastolatką.

Ośmiu zmarłych było kobietami, a 31 mężczyznami, potwierdziła policja.

 

 

Policja będzie wówczas próbowała zidentyfikować każdą osobę, ale ostrzegła, że ​​będzie to „poważna operacja” i nie mogą oszacować, ile to zajmie.

Belgijska prokuratura federalna wszczęła dochodzenie w sprawie tego incydentu, koncentrując się na tym, kto był za nim i na innych zaangażowanych stronach.

Policja w Essex poinformowała, że ​​ciągnik (przednia część ciężarówki) wjechał do kraju przez Holyhead – port Morza Irlandzkiego w Walii – w niedzielę 20 października, po podróży z Dublina.

Uważają, że ciężarówka odebrała przyczepę, która przybyła do Purfleet na Tamizie z Zeebrugge w Belgii około 00:30 BST w środę (23:30 GMT we wtorek).

Taksówka i przyczepa opuściły port wkrótce po 01:05.

 

Bułgarskie ministerstwo spraw zagranicznych powiedział: „Ciężarówka Scania została zarejestrowana w Warnie [na wschodnim wybrzeżu Bułgarii] pod nazwą firmy należącej do obywatela Irlandii”.

 

Richard Burnett, dyrektor naczelny Road Haulage Association, powiedział, że pojemnik wydaje się być jednostką chłodniczą, w której temperatura może wynosić nawet -25 ° C (-13 ° F).

Kierowca został nazwany lokalnie jako Mo Robinson, 25, z obszaru Portadown w hrabstwie Armagh w Irlandii Północnej.

Został aresztowany pod zarzutem morderstwa i jest przesłuchiwany przez policję.

Policja w Irlandii Północnej przeprowadziła naloty na dwa domy związane z panem Robinsonem – jeden w Markethill w hrabstwie Armagh, a drugi w pobliskim Laurelvale.

.Redaktor naczelny BBC, Mark Easton, donosi, że przemytnicy ludzi coraz częściej przenoszą się na inne trasy od czasu zamknięcia obozów dla imigrantów w Calais we Francji trzy lata temu i zwiększenia środków bezpieczeństwa w Dover i tunelu pod kanałem La Manche. Porty w Calais i Coquelles używają monitorów CO2,  psy i skanery, aby sprawdzić przemyt ludzi.

Brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości poinformowała BBC, że wszystkie porty w Wielkiej Brytanii wykorzystywane są do przemytu ludzi.

Najczęstszy z nich wciąż jest ukryty z tyłu ciężarówki, ale coraz częściej stosuje się komercyjne kontenery transportowe, czasem nawet chłodnie. Ryzyko jest znaczne dla migrantów, którzy mogą zapłacić 10 000 £ (12,900 $) lub więcej za miejsce w tych pojazdach.

Dlaczego Bułgaria ?

Od czasu ukończenia ogrodzenia na granicy bułgarsko-tureckiej w 2016 rokuiększość osób ubiegających się o azyl próbujących dotrzeć do Europy Zachodniej. Emigrancji są następnie przechowywane w bezpiecznych domach w Bułgarii, zwykle w pobliżu granicy z Serbią lub Rumunią, w celu umieszczenia ich w nowych ciężarówkach do Europy Zachodniej.

W 2015 roku aż 71 osób znaleziono w opuszczonej ciężarówce na austriackiej autostradzie. Policja podejrzewała, że ​​pojazd był częścią operacji handlu ludźmi. Afgańczyk i trzej Bułgarzy otrzymali długie wyroki więzienia za przemyt ludzi, a 10 innych wspólników, prawie wszyscy Bułgarzy, zostali uwięzieni na krótsze okresy.

Konrad W

Oto ON, lat 25 podejrzany o morderstwo 39 osób w ciężarówce w Essex

 

Aż 39 ciał w kontenerze ciężarówki w Essex

 

24 października 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *